Ў 6-ы дзень тыдня для 1-11 класаў " Незвычайная субота" IIІ чвэрць 2013/2014 н г



Дата канвертавання03.07.2016
Памер129.26 Kb.
ТыпПлан работы
ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар гімназіі № 3

_________ І.Г. Кузьміч

___”__________2014 г.


План работы

ў 6-ы дзень тыдня для 1-11 класаў

Незвычайная субота”



IIІ чвэрць 2013/2014 н.г.


Дата

Мерапрыемствы

(розных накірункаў)

Работа з БРПА і ПА ГА “БРСМ”

Работа СППС

Работа ПА

Работа бібліятэкі

11.01. 2014

1. Ітэлектуальны марафон

(4 кл.);


2. Удзел у гарадскім фестывалі-конкурсе “Святло Каляднай зоркі”

(харэаграфічная група ансамбля “Прыбужжа”);



3. Свята для навучэнцаў гімназіі і жыхароў мікрараёна Рэчыца “Вясёлыя святы - Шчадрэц і Каляды” (11 кл.);

4. Падрыхтоўка да свята Божага нараджэння

(рэпетыцыйная работа, харавыя калектывы 1-11 кл.);



5. Падрыхтоўка да 2 этапа гімназічнага фестывалю тэатральных калектываў (рэпетыцыйная работа, 4-7 кл.)

6. Работа аб’яднанняў па інтарэсах: “Баскетбол”, “Юны стралок”, “Краевед”, “Мая прафесійная будучыня”.

7. Заняткі творчых калектываў: аркестр народных інструментаў, харавыя і харэаграфічныя калектывы, індывідуальныя заняткі па музыцы (згодна графіка).

8. Падрыхтоўка канцэртнай праграмы для ўдзельнікаў абласной алімпіяды па замежных мовах (рэпетыцыя канцэртных нумароў).

1. Свята для навучэнцаў гімназіі і жыхароў мікрараёна Рэчыца “Вясёлыя святы - Шчадрэц і Каляды” (11 кл.);

2. Падрыхтоўка дабрачыннай акцыі “Шлях да сэрца” для навучэнцаў дапаможнай школы.

1. Кансультацыі па заяўках бацькоў, навучэнцаў, педагогаў.

2. Работа аб’яднання па інтарэсах “Мая прафесійная будучыня” (педагог-псіхолаг).


1. Арганізацыя свята для навучэнцаў гімназіі і жыхароў мікрараёна Рэчыца “Вясёлыя святы - Шчадрэц і Каляды”;

2. Падрыхтоўка дабрачыннай акцыі “Шлях да сэрца” для навучэнцаў дапаможнай школы.



Гутарка пра калядныя звычаі, абрады, нульні “Прыйшла Каляда – усе людзі рады” (10-11 кл.)




18.01.

2014

  1. Ітэлектуальны марафон

(4 кл.);

2. Удзел у раённай алімпіядзе па беларускай мове (5-8 кл.);

3. Падрыхтоўка да 2 этапу гімназічнага фестывалю тэатральных калектываў (рэпетыцыйная работа, 4-7 кл.);

4. Пасяджэнне МА класных кіраўнікоў.

5. Работа аб’яднанняў па інтарэсах: “Баскетбол”, “Юны стралок”, “Краевед” , “Мая прафесійная будучыня”.

6. Заняткі творчых калектываў: аркестр народных інструментаў, харавыя і харэаграфічныя калектывы, індывідуальныя заняткі па музыцы (згодна графіка).

1. Збор піянерскіх атрадаў 6 – 7 класаў.

1. Удзел у МА класных кіраўнікоў.

2. Работа аб’яднання па інтарэсах “Мая прафесійная будучыня” (педагог-псіхолаг).



1. Збор піянерскіх атрадаў 6 – 7 класаў.

Малююць дзеці “Я быў у Белавежскай пушчы” (1 – 4 кл.)


25.01.

2014

1. Ітэлектуальны марафон

(4 кл.);


2. Правядзенне 2 этапу гімназічнага фестывалю тэатральных калектываў (выступленне тэатральных калектываў 4-7 кл.)

3. Удзел у раённай алімпіядзе па рускай мове (5-8 кл.);

4. Работа аб’яднанняў па інтарэсах: “Баскетбол”, “Юны стралок”, “Краявед”, “Мая прафесійная будучыня”;

5. Заняткі творчых калектываў: аркестр народных інструментаў, харавыя і харэаграфічныя калектывы, індывідуальныя заняткі па музыцы (згодна графіка).

1. Падрыхтоўка да фіналу гарадскога конкурса “100 пионерских дел” (“БРПА”);


1. Работа з атрадам валанцёраў 7 “А” кл.

2. Работа аб’яднання па інтарэсах “Мая прафесійная будучыня” (педагог-псіхолаг).



1. Работа ў складзе журы на фестывале тэатральных калектываў.

2. Падрыхтоўка да фіналугарадскога конкурса “100 пионерских дел” (“БРПА”);


Знаёмства з казачнымі героямі (агляд мульифільмаў для вучняў пачатковых класаў)



01.02.

2014

1. Ітэлектуальны марафон

(4 кл.)


2. Удзел у раённай алімпіядзе па хіміі (5-8 кл.);

3. “Вечар школьных сяброў” (сустрэча з выпускнікамі гімназіі);

4. Удзел у гала-канцэрце гарадскога конкурса “Ступени” (5-8 кл.);

5. Работа аб’яднанняў па інтарэсах: “Баскетбол”, “Юны стралок”, “Краявед”, “Мая прафесійная будучыня”;

6. Заняткі творчых калектываў: аркестр народных інструментаў, харавыя і харэаграфічныя калектывы, індывідуальныя заняткі па музыцы (згодна графіка).

1. Дапамога ў арганізацыі і правядзенні Вечара школьных сяброў” (сустрэча з выпускнікамі гімназіі);

2. Падрыхтоўка да фіналу гарадскога конкурса “100 пионерских дел” (“БРПА”);

3. Падрыхтоўка да Агеньчыка Памяці, прысвечанага да Дню юнага героя-антыфашыста (БРПА).

1. Кансультацыі па заяўках бацькоў, навучэнцаў, педагогаў.

2. Работа аб’яднання па інтарэсах “Мая прафесійная будучыня” (педагог-псіхолаг).


1. Арганізацыя і правядзенне Вечара школьных сяброў” (сустрэча з выпускнікамі гімназіі);

2. Падрыхтоўка да фіналу гарадскога конкурса “100 пионерских дел” (“БРПА”);

3. Падрыхтоўка да Агеньчыка Памяці, прысвечанага да Дню юнага героя-антыфашыста (БРПА).


Знаёмства з вялікімі музыкантамі свету (агляд відэафільмаў для вучняў 8-9 кл.)


08.02.

2014

1. Ітэлектуальны марафон

(4 кл.)


2. Правядзенне 2 этапу гімназічнага фестывалю тэатральных калектываў (выступленне тэатральных калектываў 8-11 кл.)

3. Удзел у раённай алімпіядзе па геаграфіі (5-8 кл.);

4. Работа аб’яднанняў па інтарэсах: “Баскетбол”, “Юны стралок”, “Краявед”, “Мая прафесійная будучыня”;

5. Заняткі творчых калектываў: аркестр народных інструментаў, харавыя і харэаграфічныя калектывы, індывідуальныя заняткі па музыцы (згодна графіка).

1. Правядзенне Агеньчыка Памяці, прысвечанага Дню юнага героя-антыфашыста (БРПА).

2. Урачысты прыём у піянеры вучняў 5-х класаў і ўрачыстае ўручэнне членскіх білетаў ГА “БРСМ” вучням 8-10 кл.

3. Падрыхтоўка да другога этапа гарадскога конкурса “100 пионерских дел” (“БРПА”).


1. Работа аб’яднання па інтарэсах “Мая прафесійная будучыня” (педагог-псіхолаг).



1. Правядзенне Агеньчыка Памяці, прысвечанага Дню юнага героя-антыфашыста (БРПА).

2. Урачысты прыём у піянеры вучняў 5-х класаў і ўрачыстае ўручэнне членскіх білетаў ГА “БРСМ” вучням 8-10 кл.

3. Падрыхтоўка да другога этапа гарадскога конкурса “100 пионерских дел” (“БРПА”).

4. Урачысты прыём у піянеры вучняў 5-х класаў і ўрачыстае ўручэнне членскіх білетаў ГА “БРСМ” вучням 8-10 кл.

Гутарка “Вечная мелодыя кахання” да Дня Святога Валянціна

(10-11 кл.)





15.02.

2014

1. Ітэлектуальны марафон

(4 кл.);


2. Удзел у раённай алімпіядзе па англійскай мове (5-8 кл.);

3. Работа аб’яднанняў па інтарэсах: “Баскетбол”, “Юны стралок”, “Краявед”, “Мая прафесійная будучыня”;

4. Заняткі творчых калектываў: аркестр народных інструментаў, харавыя і харэаграфічныя калектывы, індывідуальныя заняткі па музыцы (згодна графіка).

5. Удзел у раённым конкурсе тэатральных калектываў.

6. Удзел у фінале конкурса “100 пионерских дел” (БРПА);

1. Удзел у фінале конкурса “100 пионерских дел” (БРПА);

2. Падрыхтоўка інтэлектуальнай гульні “Што? Дзе? Калі?” (БРСМ);



1. Кансультацыі па заяўках бацькоў, навучэнцаў, педагогаў.

2. Работа аб’яднання па інтарэсах “Мая прафесійная будучыня” (педагог-псіхолаг).



1. Удзел у фінале конкурса “100 пионерских дел” (БРПА);


Агляд кніг “Кнігі – юбіляры 2014”.


22.02.

2014

1. Ітэлектуальны марафон

(4 кл.);


2. І этап Інтэлектуальных гульняў “Што? Дзе? Калі?”

(8-11 кл.);



3. Інтэлектуальная гульня «Разумнікі і разумніцы»

(5-7 кл.);



4. Удзел у гарадскім конкурсе “Залаты пеўнік”;

5. Работа аб’яднанняў па інтарэсах: “Баскетбол”, “Юны стралок”, “Краявед”, “Мая прафесійная будучыня”;

6. Заняткі творчых калектываў: аркестр народных інструментаў, харавыя і харэаграфічныя калектывы, індывідуальныя заняткі па музыцы (згодна графіка).

1. Дапамога ў падрыхтоўцы і правядзенні інтэлектуальных гульніяў “Што? Дзе? Калі?” і «Разумнікі і разумніцы»

(БРСМ, БРПА);



2. Падрыхтоўка да акцыі “Віншуем са святам” (БРПА);

1. Работа з валанцёрскім атрадам. Афармленне выставы малюнкаў “Без гэтага можна жыць ” да Дня барацьбы з наркотыкамі;

2. Работа аб’яднання па інтарэсах “Мая прафесійная будучыня” (педагог-псіхолаг).

1. Падрыхтоўка і правядзенне інтэлектуальных гульняў “Што? Дзе? Калі?” (І этап) і «Разумнікі і разумніцы»

2. Падрыхтоўка да акцыі “Віншуем са святам” (БРПА);



Творчыя заняткі і рэпетыцыя мерапрыемства “Для вас, матулі”.

01.03.2014

1. Ітэлектуальны марафон

(4 кл.);


2. Дабрачынная вечарына для пажылых людзей “Суботнія сустрэчы” (адк. 8 кл.);

3. Работа аб’яднанняў па інтарэсах: “Баскетбол”, “Юны стралок”, “Краявед”, “Мая прафесійная будучыня”;

4. Падрыхтоўка да ўрачыстага мітынга “Я – Грамадзянін Рэспублікі Беларусь” (БРСМ)

5. Заняткі творчых калектываў: аркестр народных інструментаў, харавыя і харэаграфічныя калектывы, індывідуальныя заняткі па музыцы (згодна графіка).

1. Падрыхтоўка дабрачыннай вечарыны для пажылых людзей “Суботнія сустрэчы” (БРПА, БРСМ);

2. Падрыхтоўка да ўрачыстага мітынга “Я – Грамадзянін Рэспублікі Беларусь” (БРСМ).


1. Кансультацыі па заяўках бацькоў, навучэнцаў, педагогаў.

2. Работа аб’яднання па інтарэсах “Мая прафесійная будучыня” (педагог-псіхолаг).



1. Правядзенне дабрачыннай вечарыны для пажылых людзей “Суботнія сустрэчы”.

2. Падрыхтоўка да ўрачыстага мітынга “Я – Грамадзянін Рэспублікі Беларусь” (БРСМ)


Знаёмства з вялікімі музыкантамі свету (агляд відэафільмаў)

15.03.2014

1. Ітэлектуальны марафон

(4 кл.);


2. ІІ этап Інтэлектуальных гульняў “Што? Дзе? Калі?” (8-11 кл.).

3. Правядзенне ўрачыстага мітынга “Я – Грамадзянін Рэспублікі Беларусь” (8-11 кл.);

4. Удзел у адкрытым гарадскім конкурсе юных мадэльераў “Весенний каприз” (7 “Б” кл.);

5. Работа аб’яднанняў па інтарэсах: “Баскетбол”, “Юны стралок”, “Краявед”, “Мая прафесійная будучыня”;

6. Заняткі творчых калектываў: аркестр народных інструментаў, харавыя і харэаграфічныя калектывы, індывідуальныя заняткі па музыцы (згодна графіка).

1. Падрыхтоўка і правядзенне ўрачыстага мітынга “Я – Грамадзянін Рэспублікі Беларусь” (БРСМ)

2. Правядзенне ІІ этапу Інтэлектуальных гульняў “Што? Дзе? Калі?”


1. Кансультацыі па заяўках бацькоў, навучэнцаў, педагогаў.

2. Работа аб’яднання па інтарэсах “Мая прафесійная будучня” (педагог-псіхолаг).



1. Падрыхтоўка і правядзенне ўрачыстага мітынга “Я – Грамадзянін Рэспублікі Беларусь” (БРСМ);

2. Правядзенне ІІ этапу Інтэлектуальных гульняў “Што? Дзе? Калі?”


Творчыя заняткі і падбор вершаў да Дня абаронцаў Айчыны.

22.03.2014

1. Ітэлектуальны марафон

(4 кл.);


2. ІІ этап Інтэлектуальная гульня «Разумнікі і разумніцы»

(5-7 кл.);



3. Класныя гадзіны па выніках ІІІ чвэрці, уборка кабінетаў;

4. Свята, прысвечанае Мiжнароднаму Дню Зямлi

(5-11 кл.).



5. Работа аб’яднанняў па інтарэсах: “Баскетбол”, “Юны стралок”, “Краявед”, “Мая прафесійная будучыня”;

6. Заняткі творчых калектываў: аркестр народных інструментаў, харавыя і харэаграфічныя калектывы, індывідуальныя заняткі па музыцы (згодна графіка).

1. Правядзенне свята, прысвечанага Мiжнароднаму Дню Зямлi

(БРПА, БРСМ, 5-11 кл.).



2. Падрыхтоўка і правядзенне ІІ этапу інтэлектуальнай гульні «Разумнікі і разумніцы» (БРПА);


1. Работа з групай валанцёраў па падрыхтоўцы да Дэкады СППС;

2. Работа аб’яднання па інтарэсах “Мая прафесійная будучня” (педагог-псіхолаг).



1. Падрыхтоўка і правядзенне ІІ этапу інтэлектуальнай гульні «Разумнікі і разумніцы»;

2. Падрыхтоўка і правядзенне Свята, прысвечанага Мiжнароднаму Дню Зямлi

(5-11 кл.).




Падрыхтоўка да Свята Кнігі.

Намеснік дырэктара па ВР Л.А. Моніна




База данных защищена авторским правом ©vuchoba.org 2019
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка