Да пісьма Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь



Дата канвертавання15.06.2016
Памер151.29 Kb.
Дадатак 2

да пісьма Міністэрства адукацыі

Рэспублікі Беларусь

№__

Вынікі конкурсаў рэспубліканскай

акцыі навучэнскай моладзі «Жыву ў

Беларусі і тым ганаруся» у рамках

рэспубліканскай патрыятычнай

акцыі«Я – грамадзянін Беларусі»


У адпаведнасці з планам правядзення асноўных мерапрыемстваў у рамках рэспубліканскай акцыі навучэнскай моладзі «Жыву ў Беларусі і тым ганаруся» (далей – Акцыя) (пісьмо Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь ад 06.02.2013 г. № 11-01-12/4000/дс/2) і палажэннем аб правядзенні конкурсаў Акцыі ў рамках рэспубліканскай акцыі навучэнскай моладзі «Я – грамадзянін Беларусі» (пісьмо Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь ад 02.03.2015 г. № 10-21/66667/дс) былі разгледжаны конкурсныя работы пераможцаў абласнога і Мінскага гарадскога этапаў конкурсаў: юных экскурсаводаў «Мая радзіма – Беларусь», краязнаўчай акцыі «Збяры Беларусь у сваім сэрцы», відэафільмаў «Мая чароўная Беларусь», творчых праектаў «Мае землякі – мой гонар», аграбіялагічнага конкурсу «Юны натураліст», творчых работ «Наш падарунак Перамозе», а таксама заслухана творчая абарона навучэнцамі сваіх конкурсных работ у НДЦ «Зубронак».

Разгледзеўшы справаздачныя матэрыялы на іх адпаведнасць асноўным мэтам і ўмовам конкурсу, рэспубліканскае журы прыняло рашэнне:



  1. Узнагародзіць пераможцаў, прызёраў і лаўрэатаў рэспубліканскай краязнаўчай акцыі «Збяры Беларусь у сваім сэрцы».

    1. Намінацыя «Магілёўская вобласць».

      1. Узнагародзіць дыпломам I ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

творчы калектыў ДУДА «Быхаўскі цэнтр турызму, краязнаўства і экскурсій дзяцей і моладзі» Магілёўскай вобласці (кіраўнік Карнеева Л.М.).

      1. Узнагародзіць дыпломам II ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

творчую групу навучэнцаў ДУА «Навучальна-педагагічны комплекс Ляшчанскі дзіцячы сад-сярэдняя школа» Шчучынскага раёна Гродзенскай вобласці (кіраўнік Марчукевіч С.С.);

творчую групу навучэнцаў ДУА «Сярэдняя школа № 17 г. Оршы» Віцебскай вобласці (кіраўнік Лесавая Г.А.).



      1. Узнагародзіць дыпломам III ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Гусакоўскага Антона, Яблонскага Андрэя, навучэнцаў ДУА «Ліцэй г. Наваполацка» Віцебскай вобласці (кіраўнік Геронак В.М.);

творчую групу навучэнцаў ДУДА «Турысцка-краязнаўчы цэнтр Чэрвеньскага раёна» Мінскай вобласці (кіраўнік Камінская Н.У.);

творчую групу навучэнцаў ДУА «Цэнтр творчасці дзяцей і моладзі г. Калінкавічы» Гомельскай вобласці (кіраўнік Карасцялёва Н.В.).


      1. Узнагародзіць лаўрэатаў конкурсу дыпломам Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь:

Эверса Аляксея, Міхеенка Дар’ю, навучэнцаў УА «Клімавіцкі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі» Магілёўскай вобласці (кіраўнік Коршунава С.Р.);

творчую групу навучэнцаў ДУА «Сярэдняя школа № 11 г. Салігорска» Мінскай вобласці (кіраўнік Попель Р.І.).



    1. Намінацыя «Гомельская вобласць».

      1. Узнагародзіць дыпломам I ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

творчую групу навучэнцаў ДУДА «Цэнтр турызму і краязнаўства дзяцей і моладзі «Ветразь» Мінскага раёна (кіраўнікі Леўкавец М.М., Зубрыцкая С.А., Мацюшонак В.І.).

      1. Узнагародзіць дыпломам II ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

творчы калектыў ДУДА «Быхаўскі цэнтр турызму, краязнаўства і экскурсій дзяцей і моладзі» Магілёўскай вобласці (кіраўнік Карнеева Л.М.);

Малаховіч Ганну, навучэнку ДУ «Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі г. Пінска» Брэсцкай вобласці (кіраўнікі Літвінчук І.А., Тульскі Ю.М., Румак К.І.).



      1. Узнагародзіць дыпломам III ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

творчы калектыў УА «Клімавіцкі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі» Магілёўскай вобласці (кіраўнікі Напольнава С.Г., Шаўцова Н.А.);

творчы калектыў ДУА «Івацэвіцкі раённы цэнтр турызму» і ДУА «Сярэдняя школа № 4 г. Івацэвічы» Брэсцкай вобласці (кіраўнік Брычыкаў В.Д.);

творчы калектыў ДУ «Слуцкі цэнтр турызму» Мінскай вобласці (кіраўнік Буцько Т.А.);

Кажура Наталлю, Шамецька Вольгу, навучэнцаў ДУА «Сярэдняя школа № 185 г. Мінска» (кіраўнікі Філіповіч Н.А., Пабаруева А.Д.).



      1. Узнагародзіць лаўрэатаў конкурсу дыпломам Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь:

Жукавец Кірыла, навучэнца ДУА «Макарыцкі дзіцячы сад-базавая школа» Петрыкаўскага раёна Гомельскай вобласці (кіраўнік Тарасевіч С.А.);

творчы калектыў ДУА «Гімназія № 25 г. Мінска» Пахвалёная А.К.);

творчую групу навучэнцаў ДУА «Гімназія № 1 г. Чэрвеня» Мінскай вобласці (кіраўнік Камінская Н.У.).


  1. Узнагародзіць пераможцаў і прызёраў рэспубліканскага конкурсу відэафільмаў «Мая чароўная Беларусь».

2.1. Намінацыя «Мая радзiма».

2.1.1. Узнагародзіць дыпломам I ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Мацюшава Аляксандра, навучэнца ДУА «Дварышчанская дзіцячы яслі-сад – сярэдняя школа» Лідскага раёна Гродзенскай вобласці;

творчую работу навучэнцаў ДУА «Сярэдняя школа № 2 г. Масты» Гродзенскай вобласці;

Вайцеховіч Анастасію, Сохань Анастасію, навучэнцаў ДУА «Станькаўская сярэдняя школа імя Марата Казея» Мінскага раёна Мінскай вобласці;

Мікуліч Ганну, навучэнку ДУА «Заеліцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы-сад-сярэдняя школа» Глускага раёна Магілёўскай вобласці.



      1. Узнагародзіць дыпломам II ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Кенько Ангеліну, навучэнку ДУА «Вучэбна-педагагічны комплекс яслі-сад-сярэдняя школа Смаргонскага раёна» Гродзенскай вобласці.

      1. Узнагародзіць дыпломам III ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Фадзееву Лідзію, навучэнку ДУА «Цэнтр творчасці дзяцей і моладзі г. Дзятлава» Гродзенскай вобласці;

Давыдава Ягора, навучэнца ДУА «Гімназія № 1 г. Старыя Дарогі» Мінскай вобласці.



    1. Намінацыя «Прырода і я».

2.2.1. Узнагародзіць дыпломам II ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Бекешка Арыну, навучэнку ДУДА «Асіповіцкі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі» Магілёўскай вобласці;



      1. Узнагародзіць дыпломам III ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Гакуць Уладзіміра, навучэнца ДУА «Вілейская гімназія № 1 «Логас» Мінскай вобласці.

    1. Намінацыя «Анімацыйны фільм».

2.3.1. Узнагародзіць дыпломам II ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Мацкевіча Максіма, навучэнца ДУА «Браслаўская гімназія» Віцебскай вобласці.

2.4. Намінацыя «70 гадоў міру».

2.4.1. Узнагародзіць дыпломам I ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Макарчык Дзіяну, Каханскага Яўгенія, навучэнцаў ДУА «Сярэдняя школа № 3 г. Гродна».

2.4.2. Узнагародзіць дыпломам II ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Маразенка Юлію, навучэнку ДУА «Цэнтр творчасці дзяцей і моладзі «Крэчут» г. Крычава» Магілёўскай вобласці;

творчы калектыў навучэнцаў ДУА «Гімназія № 3 г. Бабруйска» Магілёўскай вобласці.

2.4.3. Узнагародзіць дыпломам III ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Мінкову Дар’ю, Ражкова Андрэя, навучэнцаў ДУА «Гомельскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі»;

Зубарык Паліну, навучэнку ДУА «Сярэдняя школа № 217 г. Мінска».


  1. Узнагародзіць пераможцаў і прызёраў рэспубліканскага конкурсу творчых праектаў «Мае землякі – мой гонар».

3.1. Намінацыя «Гонар і слава маёй Бацькаўшчыны».

      1. Узнагародзіць дыпломам I ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Грыцэвіч Надзею, Рагозіну Ірыну, Карман Анастасію, навучэнцаў ДУА «Наваельнянская сярэдняя школа» Дзятлаўскага раёна Гродзенскай вобласці;

Шаблюк Мікіту, Глінскага Станіслава, навучэнцаў ДУА «Уздзенская сярэдняя школа № 2 імя К. Крапівы» Мінскай вобласці.



      1. Узнагародзіць дыпломам II ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

пошукава-даследчую групу школьнага музея «Спадчына» ДУА «Астроміцкая сярэдняя школа» Кобрынскага раёна Брэсцкай вобласці;

Шукель Рамана, Азевіч Дар’ю, Вялічка Дзіяну, навучэнцаў ДУА «Браслаўская гімназія» Віцебскай вобласці;

Рудакова Паўла, навучэнца ДУА «Сярэдняя школа № 2 імя А.К. Флегантава г. Чэрвеня» Мінскай вобласці.


      1. Узнагародзіць дыпломам III ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Камарчук Ірыну, Доўжык Лізавету, навучэнцаў ДУА «Сярэдняя школа № 9 г. Кобрына» Брэсцкай вобласці;

Белавус Арыну, Ашмяна Вадзіма, навучэнцаў ДУА «Сярэдняя школа № 11 г. Ліды» Гродзенскай вобласці;

Парфёнава Максіма, навучэнца ДУА «Мачулішчанская сярэдняя школа імя Герояў Савецкага Саюза Удавенка І.Т. і Гаманенка Н.У.» Мінскага раёна Мінскай вобласці.


      1. Узнагародзіць лаўрэатаў конкурсу дыпломам Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь:

Вайцэхоўскую Ганну, Міскевіч Наталлю, Саўчанка Аліну, Савіцкую Аліну, навучэнцаў ДУА «Косаўская сярэдняя школа» Івацэвіцкага раёна Брэсцкай вобласці;

Радзько Саву, Каверчык Ірыну, навучэнцаў ДУА «Аброўская сярэдняя школа» Івацэвіцкага раёна Брэсцкай вобласці;

Пікулік Наталлю, навучэнку ДУА «Аснежыцкая сярэдняя школа» Пінскага раёна Брэсцкай вобласці;

Клімчук Марыю, Клімчук Паўла, навучэнцаў ДУА «Гімназія № 8 г. Віцебска»;

Гразнова Аляксандра, Гразнова Валерыя, навучэнцаў ДУА «Сярэдняя школа № 3 г. Наваполацка» Віцебскай вобласці;

творчы калектыў ДУА «Сярэдняя школа № 6 г. Віцебска»;

Галушка Кацярыну, Селязнёва Аляксандра, навучэнцаў ДУА «Клясцінская дзіцячы сад – сярэдняя школа імя У.А. Хамчаноўскага Расонскага раёна» Віцебскай вобласц;

члены клуба «Спатканне» ДУА «Парыцкі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі» Светлагорскага раёна Гомельскай вобласці;

Рос Алену, Дзегялевіч Валянціну, навучэнцаў ДУА «Кашэвіцкая базавая школа Петрыкаўскага раёна» Гомельскай вобласці;

Мірошкіну Валянціну, Грудніцкую Сняжану, навучэнцаў ДУА «Тонежскі дзіцячы сад – базавая школа» Лельчыцкага раёна Гомельскай вобласці;

Касцюкевіч Яну, Кіслую Кацярыну, навучэнцаў ДУА «Сярэдняя школа № 1 г. Дзятлава» Гродзенскай вобласці;

Лагун Алесю, Міхалкевіч Дар’ю, навучэнцаў ДУА «Шчорсаўскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа» Навагрудскага раёна Гродзенскай вобласці;

Тонка Анастасію, Тучкоўскага Яўгена, Лучко Марыю, Міхайловіч Мілену, навучэнцаў ДУА «Бердаўскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа» Лідскага раёна Гродзенскай вобласці;

Аляхновіч Вераніку, Жэгала Дзіяну, навучэнцаў ДУА «Сярэдняя школа № 11 г. Ліды» Гродзенскай вобласці;

Глод Яўгена, Кушнер Вольгу, Кушнер Наталлю, Навіцкую Валерыю, Буркас Мікіту, навучэнцаў ДУА «Лунненская сярэдняя школа імя Героя Савецкага Саюза Івана Шарамета» Мастоўскага раёна Гродзенскай вобласці;

Кузіна Ягора, Грымаця Глеба, навучэнцаў ДУДА «Маладзечанскі цэнтр творчасці дзяцей і моладзі «Маладзік» Мінскай вобласці;

Бараноўскага Рамана, Рабчынскую Яну, Стадзінчук Наталлю, навучэнцаў ДУА «Худавецкі вучэбна-педагагічны комплекс яслі-сад – сярэдняя школа Крупскага раёна» Мінскай вобласці;

Казак Кацярыну, Прыстром Юлію, Пунінскую Ангеліну, Цыаненка Івана, навучэнцаў ДУА «Міханавіцкая сярэдняя школа» Мінскага раёна Мінскай вобласці;

Дзятлаву Хрысціну, Давідовіч Кіру, навучэнцаў ДУА «Паўлавіцкая сярэдняя школа імя Г.А. Худалеева» Кіраўскага раёна Магілёўскай вобласці;

Лазарэнка Ганну, Лазарэнка Анастасію, навучэнцаў ДУА «Заходскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа Шклоўскага раёна» Магілёўскай вобласці;

Алёхна Таццяну, Алёхна Івана, Мікуліч Ганну, навучэнцаў ДУА «Заеліцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа» Глускага раёна Магілёўскай вобласці;

членаў савета музея ДУА «Сярэдняя школа № 60 г. Мінска»;

Арлоўскую Аляксандру, Мураўёву Лізавету, навучэнцаў ДУА «Гімназія № 24 г. Мінска»;

Марготнаву Дар’ю, навучэнку ДУА «Сярэдняя школа № 118 г. Мінска».



    1. Намінацыя «Творцы сучаснай гісторыі».

      1. Узнагародзіць дыпломам I ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Савіцкую Аліну, навучэнку ДУА «Косаўская сярэдняя школа» Брэсцкай вобласці;

Мычко Мацвея, навучэнца ДУА «Сярэдняя школа № 104 г. Мінска імя Р.Н. Мачульскага».

3.2.2. Узнагародзіць дыпломам II ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Мірановіч Анастасію, навучэнку ДУА «Сярэдняя школа № 16 г. Мазыра» Гомельскай вобласці;

Мілашэўскую Юлію, навучэнку УА «Гродзенскі дзяржаўны абласны Палац дзяцей і моладзі».


      1. Узнагародзіць дыпломам III ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Букач Міхаіла, навучэнца ДУА «Хідрынскі вучэбна-педагагічны комплекс яслі-сад – сярэдняя школа» Кобрынскага раёна Брэсцкай вобласці;

Клімчук Марыю, навучэнку ДУА «Гімназія № 8 г. Віцебска».



      1. Узнагародзіць лаўрэатаў конкурсу дыпломам Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь:

Лагун Карыну, навучэнку ДУА «Сярэдняя школа № 1 г. Ляхавічы» Брэсцкай вобласці;

Якубава Аляксандра, навучэнца ДУА «Дабрамысленская сярэдняя школа Лёзненскага раёна» Віцебскай вобласці;

Сёмуху Вольгу, навучэнку ДУА «Навучальна-педагагічны комплекс Круцілавіцкі дзіцячы сад – сярэдняя школа» Дзятлаўскага раёна Гродзенскай вобласці;

Якімец Дзіяну, навучэнку ДУА «Елкаўская сярэдняя школа» Зельвенскага раёна Гродзенскай вобласці;

Пазняк Аліну, навучэнку ДУДА «Турысцка-краязнаўчы цэнтр Чэрвеньскага раёна» Мінскай вобласці;

Ляшкевіч Алену, навучэнку ДУА «Сярэдняя школа № 6 г. Жодзіна» Мінскай вобласці;

Арцыменю Арыну, навучэнку ДУА «Сярэдняя школа № 1 г. Асіповічы імя Б.М. Дзмітрыева» Магілёўскай вобласці;

Пляшчук Андрэя, навучэнца УА «Мінскі дзяржаўны палац дзяцей і моладзі»;

Налівайка Данііла, навучэнца УА «Мінскі дзяржаўны палац дзяцей і моладзі»;

Таніну Дар’ю, навучэнку ДУА «Гімназія № 2 г. Мінска».



  1. Узнагародзіць пераможцаў і прызёраў рэспубліканскага аграбіялагічнага конкурсу «Юны натураліст».

    1. Намінацыя «Віртуальная экскурсія ў куток жывой прыроды».

      1. Узнагародзіць дыпломам I ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

творчы калектыў навучэнцаў ДУДА «Аршанскі раённы эколага-біялагічны цэнтр дзяцей i моладзі» Вiцебскай вобласці (кіраўнік Мезiт С.У.).

      1. Узнагародзіць дыпломам II ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

творчы калектыў навучэнцаў ДУА «Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей i моладзi «Эўрыка» г. Мiнска (кіраўнік Вiтушка Н.В.).

      1. Узнагародзіць дыпломам III ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

творчы калектыў навучэнцаў ДУДА «Палац дзяцей i моладзi г. Наваполацка» Вiцебскай вобласці (кіраўнік Гарбук А.А.).

    1. Намінацыя «Падарожжа ў краіну зёлак».

      1. Узнагародзіць дыпломам I ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

творчы калектыў навучэнцаў УА «Гомельскі дзяржаўны абласны эколага-біялагічны цэнтр дзяцей і моладзі» (кіраўнік Кавалева I.Я.).

      1. Узнагародзіць дыпломам II ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Бабаеву Кацярыну, Юркевіч Ангеліну, навучэнцаў ДУА «Лідскі раённы экалагічны цэнтр дзяцей і моладзі» Гродзенскай вобласці (кіраўнікі Ярмак К.П., Захарава М.I.).

      1. Узнагародзіць дыпломам III ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

творчы калектыў навучэнцаў экалагічнага аддзела ДУДА «Віцебскі абласны палац дзяцей і моладзі» (кіраўнік Крыкунова С.В.).

    1. Намінацыя «Сад гурманаў».

      1. Узнагародзіць дыпломам I ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

творчы калектыў навучэнцаў ДУДА экалагічнага аддзела «Вiцебскi абласны палац дзяцей i моладзi» (кіраўнікі Сцяпанава Т.В., Аляксеева Т.М.).

      1. Узнагародзіць дыпломам II ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

творчы калектыў навучэнцаў ДУА «Сярэдняя школа № 37 г. Мiнска» (кіраўнікі Андрэева А.У., Цiвун Н.С.).

      1. Узнагародзіць дыпломам III ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Дуброву Паліну, Дуброву Віталіну, навучэнцаў ДУДА «Эколага-біялагічны цэнтр дзяцей i моладзi Салiгорскага раёна» Мінскай вобласці (кіраўнік Арцiменя А.У.).

    1. Намінацыя «Незвычайныя расліны».

      1. Узнагародзіць дыпломам I ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

творчы калектыў навучэнцаў ДУА «Барысаўскі экалагічны цэнтр» Мінскай вобласці (кіраўнік Паўлава I.В.).

      1. Узнагародзіць дыпломам II ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Кірдзюк Ганну, навучэнку ДУА «Урэчская сярэдняя школа № 2 Любанскага раёна» Мінскай вобласці (кіраўнік Кірдзюк Г.I.).

      1. Узнагародзіць дыпломам III ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

творчы калектыў навучэнцаў ДУА «Сярэдняя школа № 2 г. Беразіно» Мінскай вобласці (кіраўнік Макарэвіч Л.М.).

    1. Намінацыя «Сады Перамогі».

      1. Узнагародзіць дыпломам I ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Пясецкую Крысціну, навучэнку ДУА «Брэсцкi абласны цэнтр турызму i краязнаўства дзяцей і моладзі» (кіраўнік Марэйка А.В.).

      1. Узнагародзіць дыпломам II ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Нічай Вікторыю, навучэнку ДУА «Барысаўскі экалагічны цэнтр» Мінскай вобласці (кіраўнік Левы С.В.).

      1. Узнагародзіць дыпломам III ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Аўтуховіч Надзею, навучэнку ДУА «Азярцоўская сярэдняя школа» Мінскай вобласці (кіраўнік Маліноўская Л.В.).

  1. Узнагародзіць пераможцаў і прызёраў рэспубліканскага конкурсу творчых работ «Наш падарунак Перамозе».

    1. Узнагародзіць дыпломам I ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Баканоўскую Юлію, навучэнку УО «Маладзечанская сярэдняя школа № 1 імя Я. Купалы» Мінскай вобласці.

    1. Узнагародзіць дыпломам II ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Кудраўцава Васіля, навучэнца УО «Бабінавіцкая яслі-сад-базавая школа» Лёзненскага раёна Віцебскай вобласці;

Кулагіна Міхаіла, навучэнца УО «Лукомльская сярэдняя школа» Чашніцкага раёна Віцебскай вобласці;



Сітнік Ксенію, навучэнку УО «Дараганаўскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа» Асіповіцкага раёна Магілёўскай вобласці.

    1. Узнагародзіць дыпломам III ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і каштоўным падарункам:

Арланаву Лізавету, навучэнку УО «Станькаўская базавая школа» Рагачоўскага раёна Гомельскай вобласці;

Кулік Яну, навучэнку УО «Баравіцкая сярэдняя школа» Кіраўскага раёна Магілёўскай вобласці.
: uploads -> docs
docs -> Конкурсаў рэспубліканскай акцыі навучэнскай моладзі "Жыву ў Беларусі і тым ганаруся"
docs -> Умовы правядзення конкурсаў у рамках рэспубліканскай
docs -> Конкурсаў у рамках рэспубліканскай акцыі навучэнскай моладзі "Жыву ў Беларусі і тым ганаруся"
docs -> Конкурсаў у рамках рэспубліканскай акцыі навучэнскай моладзі "Жыву ў Беларусі і тым ганаруся"
docs -> Да пісьма Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь
docs -> Міністэрства культуы Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь
docs -> Загад Міністэрства адукцыі Рэспублікі Беларусь №
docs -> Дырэктар Рэспубліканскага цэнтра турызму i краязнаўства С. С. Мітраховіч
docs -> Да пісьма Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь




База данных защищена авторским правом ©vuchoba.org 2019
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка