Конкурсу вакальных ансамбляў і ансамбляў народнай песні з найменнем " народны аматарскі калектыў"



Дата канвертавання01.07.2016
Памер103.25 Kb.
ТыпКонкурс
Аб выніках правядзення абласнога

агляду-конкурсу вакальных ансамбляў

і ансамбляў народнай песні з найменнем

народны аматарскі калектыў”,



прысвечанага 70-годдзю Перамогі ў

Вялікай Айчыннай вайне

У адпаведнасці з загадам галоўнага ўпраўлення ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Гомельскага аблвыканкама ад 8 верасня 2015 года № 137у лістападзег.г. Жлобіне і Ельску быў праведзены абласны агляд-конкурс вакальных ансамбляў і ансамбляў народнай песні з найменнем “народны аматарскі калектыў”, прысвечаны 70-годдзю Перамогіў Вялікай Айчыннай вайне, у якім прынялі ўдзел 40 калектываў з 16 раёнаў воблаці і горада Гомеля.

Гэтае мерапрыемства садзейнічала патрыятычнаму выхаванню моладзі, павышенню сацыяльнай ролі аматарскай творчасці і ідэйна-мастацкаму ўзроўню пеўчых калектываў, узбагачэнню рэпертуару лепшымі творамі беларускага пеўчага мастацтва і апрацоўкамі рэгіянальнага песеннага матэрыялу, стварэнню спрыяльных умоў для развіцця творчай дзейнасці аматарскіх калектываў. У адпаведнасці з умовамі конкурсу і на падставе рашэння журы

ЗАГАДВАЮ:

1.Прызнаць пераможцамі абласнога агляду-конкурсу вакальных ансамбляў і ансамбляў народнай песні з найменнем “народны аматарскі калектыў”, прысвечанага 70-годдзю Перамогі ў Вялікай Айчыннай вайне і ўзнагародзіць:

1.1.У намінацыі “калектывы з акадэмічнай манерый выканання”:

дыпломам І ступені і сувенірам народны вакальны ансамбль “Натхненне”ДУА “Дзіцячая музычная школа мастацтваў № 1 г. Гомеля імя П.І.Чайкоўскага” (кіраўнік Л.Б.Ёлкіна); народны вакальны ансамбль “Элегія” выкладчыкаў ДУА “Рэчыцкая дзіцячая школа мастацтваў Гомельскай вобласці” (кіраўнік А.Р.Папова).

1.2.У намінацыі “калектывы з народнай манерай выканання”:

дыпломам І ступені і сувенірам народны вакальны ансамбль “Галасы Калінкавіч” Калінкавіцкага цэнтра вольнага часу (кіраўнік

Н.А.Новікава);

дыпломам ІІ ступені і сувенірам народны вакальны ансамбль “Веткаўчанка” ДУК “Веткаўскі гарадскі дом культуры” (кіраўнік

Н.А.Якса); народны вакальны ансамбль “Светліца” Светлагорскага гарадскога цэнтра культуры (кіраўнік Н.В.Баршчэўская); народны вакальны ансамбль “Слабада”палаца культуры ААТ “Гомсельмаш”

г. Гомель (кіраўнік Н.Н.Канцавая);

дыпломам ІІІ ступені і сувенірам народны ансамбль народнай песні “Весялухі” ДУК “Светлагорскі цэнтр народнай творчасці” (кіраўнік

Ю.А.Валовіч); народны ансамбль народнай песні “Світанак” дома культуры пасёлка Бальшавік ДУ “Цэнтр культуры Гомельскай вобласці” (кіраўнік М.П.Пухальскі); народны ансамбль народнай песні “Верас” Верасніцкага цэнтра традыцыйнай культуры” Жыткавіцкага раёна (кіраўнік Д.В.Комар);

1.3.У намінацыі “дзіцячыя калектывы”:

дыпломам І ступені і сувенірам узорны ансамбль “Вясёлка” ДУК “Ельскі гарадскі дом культуры “Колас” (кіраўнік Ю.Ю.Дударава);

дыпломам ІІ ступені і сувенірам узорны вакальны ансамбль “Візаві” ДУА “Дзіцячая школа мастацтваў № 1 г. Жлобіна” (кіраўнік

Г.Л.Тарасава);

дыпломам ІІІ ступені і сувенірам узорны ансамбль “Сонейка” ДУК “Зашырскі культурна-спартыўны цэнтр” Ельскага раёна (кіраўнік

Я.А.Шадрына).

2. У сувязі з невыкананнем умоў конкурсу ў поўным аб’ёме, а таксама недастатковым узроўнем выканаўчага майстэрства не прысуждаць дыпломы І, ІІ, ІІІ ступеняў ў намінацыі “калектывы з эстраднай манерай выканання”і дыпломы ІІ, ІІІ ступеняўу намінацыі“калектывы з акадэмічнай манерай выканання”, а переразмеркаваць іх у намінацыі“калектывы з акадэмічнай манерай выканання” і “калектывы з народнай манерай выканання”.

2.1. У намінацыях аргкамітэта ўзнагародзіць:

дыпломам і сувенірам:

за захаванне рэгіянальных традыцый”– народны вакальны ансамбль ДУК “Жлобінскі гарадскі цэнтр культуры” (кіраўнік

Г.І.Станіславава);

за лепшае выкананне апрацоўкі беларускай народнай песні a capеlla–узорны ансамбль “Вясёлка” ДУК “Ельскі гарадскі дом культуры “Колас” (кіраўнік Ю.Ю.Дударава);

за лепшае раскрыццё музычна-вобразнага зместу твора”– народны ансамбль ветэранаў працы ДУК “Ельскі гарадскі дом культуры “Колас”;

за крэатыўны падыход да выканання твора” – народны вакальны ансамбль “Натхненне” ДУА “Дзіцячая музычная школа мастацтваў № 1 г. Гомеля імя П.І.Чайкоўскага” (кіраўнік Л.Б.Ёлкіна).

3. Узнагародзіць граматамі за захаванне і папулярызацыю песеннай творчасці:

–народны вакальны ансамбль“Спадчына”ДУ “Палац культуры “Касцюкоўка” (кіраўнік М.А.Ушакоў);

– народны вакальны ансамбль “Глория”ДУА“Дзіцячая школа мастацтваў № 4 г. Гомеля” (кіраўнік М.Л.Гавароўская);

– узорны фальклорны ансамбль“Лянок”ДУА“Дзіцячая школа мастацтваў № 4 г. Гомеля” (кіраўнік. К.М.Магонава);

– узорны вакальны ансамбль“Вясёлка”ДУА“Дзіцячая школа мастацтваў № 5 г. Гомеля” (кіраўнік В.Н.Шугава);

– народны вакальны ансамбль“Купава”палаца культуры ААТ“Гомсельмаш” г. Гомель (кіраўнікІ.В.Тупікоў);

– народны ансамбль народнай песні“Хорошуха”Цярэшкавіцкага сельскага дома культуры ДУ “Цэнтр культуры Гомельскага раёна” (кіраўнік С.А.Кавалоўскі);

– народны ансамбль народнай песні Пакалюбічскага сельскага дома культуры Гомельскага раёна(кіраўнік А.В.Маленок);

– народны вакальны ансамбль“Медуница”Ігаўскага сельскага дома культуры Добрушскага раёна (кіраўнік Н.А.Мальцава);

– народны вакальны ансамбль“Жывыя крыніцы” Ворнаўскага сельскага дома культуры Кармянскага раёна (кіраўнік І.Г.Курашоў);

– народны вакальны ансамбль“Гармония” Побалаўскага цэнтра культуры вольнага часу Рагачоўскага раёна (кіраўнік А.І.Раманава);

– узорны вакальны ансамбль“Заряночка”ДУА“Рагачоўскі раённы цэнтр творчасцідзяцейі моладзі” (кіраўнік М.Г.Язвінская);

– народны ансамбль народнай песні“Радасцея” Прудкоўскага сельскага дома культуры Светлагорскага раёна (кіраўнік Л.В.Ходар);

– узорны вакальны ансамбль“Тонус”ДУА“Дзіцячая школамастацтваў№ 2 г.Жлобіна” (кіраўнік В.Ф.Лімарава);

– народны вакальны ансамбль“Ярок” Тураўскага гарадскога дома культуры Жіткавіцкага раёна (кіраўнік П.Л.Берніковіч);

– народны ансамбль народнай песні“Беларускі карагод”ДУА“Калінкавіцкая дзіцячая школа мастацтваў” (кіраўнік У.А.Шумак);

– народны вакальны ансамбль“Зачараванне”ДУА“Дудзіцкая дзіцячая школа мастацтваў” Калінкавіцкага раёна (кіраўнік

С.І.Жураўская);

– народны ансамбль народнай песні“Пралеска” Уборкаўскага цэнтра культуры івольнага часу Лоеўскага раёна (кіраўнік П.М.Чыкаў);

– народны вакальны ансамбль“Жывіца”ДУК “Гарадскі цэнтр культуры г.п. Лоеў” (кіраўнік М.І.Бондар);

– узорны вакальны ансамбль“Вясёлка”палаца культуры“Будаўнік”г. Мазыра(кіраўнік А.В.Гайдукова);

– народнывакальныансамбль“Розгалас”палаца культуры“Будаўнік”г. Мазыра (кіраўнік І.В.Засінец);

– народны вакальны ансамбль“Вясёлка”ДУК “Нараўлянскі раённы дом культуры” (кіраўнік С.М.Яршова);

– народны вакальны ансамбль“Івушка”ДУК “Акцябрскі цэнтр вольнага часу” (кіраўнік Т.М.Сухая);

– народны вакальны ансамбль“Дабрыначка” Дабрынскага культурна-спартыўнага цэнтра Ельскага раёна (кіраўнік Г.А.Ракавецкая);

– народны ансамбль народнай песні“Ясенец” Падгальскага сельскага дома культуры Ельскага раёна (кіраўнік В.М.Каваленка);

– народны ансамбль народнай песні“Яцэр”ДУА“Зашырскі культурна-спартыўны цэнтр” Ельскага раёна (кіраўнік В.Г.Ляпко);

– народны вакальны ансамбль“Расінка”ДУК “Зашырскі культурна-спартыўный цэнтр” Ельскага раёна (кіраўнік В.Г.Ясіна).

4. Пацвердзіць найменне “народны (узорны) аматарскі калектыў” наступным калектывам, якія маюць добры ўзровень выканаўчага майстэрства, стабільнасць вучэбна-выхаваўчай работы, прымаюць актыўны ўдзел у культурным жыцці горада і вобласці:

– народнаму вакальнаму ансамблю “Натхненне” ДУА “Дзіцячая музычная школа мастацтваў № 1 г. Гомеля імя П.І.Чайкоўскага” (кіраўнік Л.Б.Ёлкіна);

– народнаму вакальнаму ансамблю “Глория”ДУА“Дзіцячая школа мастацтваў № 4 г. Гомеля” (кіраўнік М.Л.Гавароўская);

– узорнаму фальклорнаму ансамблю “Лянок”ДУА“Дзіцячая школа мастацтваў № 4 г. Гомеля” (кіраўнік. К.М.Магонава);

– узорнаму вакальнаму ансамблю “Вясёлка”ДУА“Дзіцячая школа мастацтваў № 5 г. Гомеля” (кіраўнік В.Н.Шугава);

– народнаму вакальнаму ансамблю “Купава”палаца культуры ААТ“Гомсельмаш” г. Гомель (кіраўнікІ.В.Тупікоў);

– народнаму вакальнаму ансамблю “Слабада” палаца культуры ААТ“Гомсельмаш” г. Гомель (кіраўнік Н.Н.Канцавая);

– народнаму вакальнаму ансамблю “Элегія”выкладчыкаў ДУА“Рэчыцкая дзіцячая школа мастацтваў Гомельскай вобласці”(кіраўнік Е.Р.Папова);

–народнаму вакальнаму ансамблю “Галасы Калінкавіч” Калінкавіцкага цэнтра вольнага часу (кіраўнік Н.А.Новікава);

– народнаму вакальнаму ансамблю “Веткаўчанка”ДУК“Веткаўскі гарадскі дом культуры” (кіраўнік Н.А.Якса);

– народнаму вакальнаму ансамблю “Светліца” Светлагорскага гарадскога цэнтра культуры (кіраўнік Н.В.Борщевская);

– народнаму ансамблю народнай песні“Весялухі”ДУК“Светлагорскі цэнтр народнай творчасці” (кіраўнік Ю.А. Валовіч);

– народнаму ансамблю народнай песні“Світанак” дома культуры пасёлка Бальшавік ДУ “Цэнтр культуры Гомельскага раёна” (кіраўнік Н.П.Пухальскі);

– народнаму ансамблю народнай песні“Верас” Верасніцкага цэнтра традыцыйнай культуры Жыткавіцкага раёна (кіраўнікД.В.Комар);

– узорнаму ансамблю “Вясёлка”ДУК “Ельскі гарадскі дом культуры “Колас” (кіраўнікЮ.Ю.Дударава);

– народнаму ансамблю ветэранаўпрацыДУК “Ельскі гарадскі дом культуры “Колас” (кіраўнікІ.Н. Яцэнка);

– узорнаму ансамблю “Сонейка”ДУК “Зашырскі культурна-спартыўны цэнтр” Ельскага раёна (кіраўнікЯ.А.Шадрына);

– народнаму вакальнаму ансамблю ДУК “Жлобінскі гарадскі цэнтр культуры” (кіраўнікГ.І.Станіславава);

– узорнаму вакальнаму ансамблю “Візаві”ДУА“Дзіцячая школа мастацтваў № 1 г. Жлобіна” (кіраўнікГ.Л.Тарасава);

– народнаму вакальнаму ансамблю “Спадчына”ДУ “Палац культуры “Касцюкоўка” (кіраўнікМ.А.Ушакоў);

– народнаму ансамблю народнай песні“Хорошуха”Цярэшкавіцкага сельскага дома культуры ДУ “Цэнтр культуры Гомельскага раёна” (кіраўнікС.А.Кавалоўскі);

– народнаму ансамблю народнай песні Пакалюбічскага сельскага дома культуры Гомельскага раёна(кіраўнік А.В.Маленок);

– народнаму вакальнаму ансамблю “Медуница”Ігаўскага сельскага дома культуры Добрушскага раёна (кіраўнікН.А.Мальцава);

– народнаму вакальнаму ансамблю “Жывыя крыніцы” Ворнаўскага сельскага дома культуры Кармянскага раёна (кіраўнікІ.Г.Курашоў);

– народнаму вакальнаму ансамблю “Гармония” Побалаўскага цэнтра культуры вольнага часуРагачоўскага раёна (кіраўнікА.І.Раманава);

– узорнаму вакальнаму ансамблю “Заряначка”ДУА“Рагачоўскі раённы цэнтр творчасцідзяцейі моладзі” (кіраўнікМ.Г.Язвінская);

– народнаму ансамблю народнай песні“Радасцея” Прудкоўскага сельскага дома культуры Светлагорскага раёна (кіраўнікЛ.В.Ходар);

– узорнаму вакальнаму ансамблю “Тонус”ДУА“Дзіцячая школа мастацтваў № 2 г.Жлобіна” (кіраўнікВ.Ф.Лімарава);

– народнаму вакальнаму ансамблю “Ярок” Тураўскага гарадскога дома культуры Жіткавіцкага раёна (кіраўнікП.Л.Берніковіч);

– народнаму ансамблю народнай песні“Беларускі карагод”ДУА“Калінкавіцкая дзіцячая школа мастацтваў” (кіраўнікУ.А.Шумак);

– народнаму вакальнаму ансамблю “Зачараванне”ДУА“Дудзіцкая дзіцячая школа мастацтваў” Калінкавіцкага раёна (кіраўнік

С.І.Жураўская);

– народнаму ансамблю народнай песні“Пралеска” Уборкаўскага цэнтра культуры івольнага часу Лоеўскага раёна (кіраўнікП.М.Чыкаў);

– народнаму вакальнаму ансамблю “Жывіца”ДУК “Гарадскі цэнтр культуры г.п. Лоеў” (кіраўнікМ.І.Бондар);

– узорнаму вакальнаму ансамблю “Вясёлка”палаца культуры“Будаўнік”г. Мазыра(кіраўнікА.В.Гайдукова);

– народнаму вакальнаму ансамблю “Розгалас”палаца культуры“Будаўнік” г. Мазыра (кіраўнікІ.В.Засінец);

– народнаму вакальнаму ансамблю “Вясёлка”ДУК “Нараўлянскі раённы дом культуры” (кіраўнікС.М.Яршова);

– народнаму вакальнаму ансамблю “Івушка”ДУК “Акцябрскі цэнтр вольнага часу” (кіраўнікТ.М.Сухая);

– народнаму вакальнаму ансамблю “Дабрыначка” Дабрынскага культурна-спартыўнага цэнтра Ельскага раёна (кіраўнікГ.А.Ракавецкая);

– народнаму ансамблю народнай песні“Ясенец” Падгальскага сельскага дома культуры Ельскага раёна (кіраўнікВ.М.Каваленка);

– народнаму ансамблю народнай песні“Яцэр”ДУК“Зашырскі культурна-спартыўны цэнтр” Ельскага раёна (кіраўнікВ.Г.Ляпко);

– народнаму вакальнаму ансамблю “Расінка”ДУК “Зашырскі культурна-спартыўны цэнтр” Ельскага раёна (кіраўнікВ.Г.Ясіна).

5. Аб’явіць падзяку начальнікам аддзелаў ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Жлобінскага (Няхай В.В.) і Ельскага (Гейхман В.Я.) райвыканкамаў за высокі ўзровень арганізацыйнага забеспячэння правядзенняабласнога агляду-конкурсу вакальных ансамбляў і ансамбляў народнай песні з найменнем “народны аматарскі калектыў”, прысвечанага 70-годдзю Перамогі ў Вялікай Айчыннай вайне.

Першы намеснік начальніка

галоўнага ўпраўлення –



начальнік упраўлення культуры В.В.Антоненка
: doc
doc -> Савет камандзіраў гімназіі
doc -> Праверкі алімпіядных работ па беларускай мове і літаратуры, 8 клас
doc -> Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь Установа адукацыі “Гомельскі дзяржаўны універсітэт
doc -> Прадмова 3 р а з д з е л дааліiмпiійская мiіфалогiія
doc -> Установа адукацыі «Гомельскі дзяржаўны універсітэт імя Францыска Скарыны»
doc -> “Гомельскі дзяржаўны універсітэт імя Францыска Скарыны”
doc -> Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь Установа адукацыі “Гомельскі дзяржаўны універсітэт
doc -> Установа адукацыі “Гомельскі дзяржаўны тэхнічны ўніверсітэт
doc -> Установа адукацыі «Гомельскі дзяржаўны універсітэт імя Францыска Скарыны»
doc -> Гданьск пачынаецца ў наваградку пралог як заўсёды, сонца мела




База данных защищена авторским правом ©vuchoba.org 2019
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка