Мэта: на аснове сумеснай дзейнасці ўсіх удзельнікаў педагагічнага працэсу садзейнічаць развіццю асабістых якасцей навучэнцаў, іх творчага патэнцыялу, фарміраванню здаровага ладу жыцця. Задачы



Дата канвертавання15.05.2016
Памер267.4 Kb.
ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар школы

__________Т.К.Кальчынская

“____”___________ 2015 г.


План

правядзення шостага дня тыдня — суботы

ДУА "Нарацкая сярэдняя школа №1" 2015-2016 н.г.
Мэта: на аснове сумеснай дзейнасці ўсіх удзельнікаў педагагічнага працэсу садзейнічаць развіццю асабістых якасцей навучэнцаў, іх творчага патэнцыялу, фарміраванню здаровага ладу жыцця.

Задачы:


  • арганізацыя еольнага часу дзіцяці;

  • стымуляванне ініцыятывы, самастойнасці навучэнцаўу арганізацыі розных еідаў дзейнасці;

  • павышэнне актыўнасці фізкулыпурна-аздараўленчай і спартыўна-масавай работы;

  • арганізацыя карыснай занятасці школьнікаў у шосты дзень, умацаванне сувязі з бацькамі, установамі дадатковай адукацыі, соцыумам.



Дата

Назва дня

Мерапрыемствы

Удзель

нікі


Адказныя




05.09

Дзень беларускай пісьменнасці

Віктарына "У гасцях у казкі"(па матывах беларускіх народных казак)

“Багата, родная ты мова” літаратурная гасцёўня

Рухомыя гульні на свежым паветры


1- 4кл.
6 - 7 кл.

1- 4 кл.


Харужая Т.А.

Мена-Марын А.Ч. Класныя кіраўнікі

Кумішча А.С.





12.09

Дзень здароўя

Л/А крос


Дыстанцыя 800 м

Дыстанцыя 1000 – 1500м

Дыстанцыя 1500-2000м
Вечарына "Імгненні лета"


1- 4кл.

5-8 кл.


9-11кл.
8-11кл.

Блажэвіч Г.А.

Кумішча А.С.

Навіцкі А.Г.

Кл.кіраўнікі

Дач А.Н.





19.09

Дзень працы

Поле цудаў "Жывёлы

Беларусі"

Аперацыя "Лесу наш

клопат".


Працоўны дэсант на школьны агарод

Аперацыя “Чысціня”

Спартыўная гульня “Два караблі”

“Книги – корабли мыслей” – гутарка аб кнігах



2 – 4 кл.

5-11 кл.
5-7 кл.

8 кл.


Харужая Т.А.

Класныя кіраўнікі

Кумішча А.С.
Мена-Марын А.Ч.





26.09

Дзень восені

Свята “Залатыя фарбы восені”

Конкурс-выстава асенніх букетаў.

Наведванне басейна

Спартыўная праграма

"Мы - турысты"

Вечарына “Асенні калейдаскоп”



1-4 кл.

5 кл.
6 – 10 кл.


8-11кл.

Харужая Т.А.

Далінкевіч Н.У.

Кл.кіраўнік

Навіцкі А.Г.

Класныя кіраўнікі
Куцкевіч Ж.Я.





03.10

Дзень добрых спраў

Віншаванні

настаўнікаў-ветэранаў з

Днём настаўніка.

Акцыя "Дом без

адзіноты"

Аперацыя "Абеліск"

Паласа перашкод

Прэзентацыя “Помнікі кнігам”



БРПА
3 - 4 кл.

5 – 6 кл.



Харужая Т.А.

Класныя кіраўнікі

5-9 класаў

Класныя кіраўнікі

Кумішча А.С.

Мена – Марын А.Ч.



10.10

Дзень здароўя

“Хутчэй, вышэй, мацней”



Мятанне мяча, бег 60м

Прыжок у даўжыню з разбегу, бег 60м

Прыжок у даўжыню з разбегу, бег 100м

Бацькоўскі сход “Экалогія камп’ютарнага дзяцінства”

Вечарына " Мама —

слова дарагое"



1- 4 кл.

5- 8 кл.


9 - 11 кл.

бацькі


8 – 11 кл.

Блажэвіч Г.А.

Кумішча А.С.

Навіцкі А.Г.

Харужая Т.А.


Класныя кіраўнікі

Міронава М.Г.



17.10

Дзень

прафесіянальнай

арыентацыі


Падарожжа па

прафесіях ад "А" да"Я".

Гутарка за круглым

сталом "Прафесіі

сённяшняга дня"

Летняе шматбор’е комплексу “Абаронца Айчыны”

Конкурс малюнкаў

"Прафесія майго таты"



2- 4кл.

8 - 9 кл.

10 - 11 кл.

1- 4 кл.


Яцына Г.В.

Жыбутко Л.М.


Навіцкі А.Г.

Кумішча А.С.


Харужая Т.А.



24.10

Дзень экалогіі

Спаборніцтвы па міні-футболу

Экалагічная віктарына “Лясныя тайны”

Вечарына “Экалагічны брэйн-рынг”


5 – 8 кл.
2 – 4 кл.
8 – 11 кл.

Кумішча А.С.
Харужая Т.А.
Кумішча А.А.

31.10

Дзень бяспекі

Конкурс малюнкаў

"Бяспечная праца маіх бацькоў"

Конкурсная праграма

"Мы — выратавальнікі"

Забаўляльна-

пазнавальная гадзіна

"Дазваляецца -

забараняецца"

Спаборніцтвы па міні-футболу

“Сем цудаў мёду” – пазнавальная гадзіна



1- 5кл.

5-7кл.


1 - 4 кл.

9 – 11 кл.


4 кл.

Жыбутко Л.М.

Далінкевіч У.Г.

Харужая Т.А.

Навіцкі А.Г.


Мена – Марын А.Ч.


07.11

Беларусь мая сінявокая

Гульня-падарожжа "3 чаго пачынаецца Радзіма"

Інтэлектуальны конкурс

"Зямля бацькоў"

Спаборніцтвы па шашках

“Усё самае цікавае” – брэйн-рынг


1- 4 кл.

5 – 7кл.


5- 9 кл.
7 – 8 кл.

Ляховіч А.Ф.

Харужая Т.А.

Навіцкі А.Г.

Мена – Марын А.Ч.




14.11

Дзень здароўя

“Рэкорды школы”



Віс на сагнутых руках, падніманне тулава за 30сек., прыжок у даўжыню з месца

Падцягванне, падніманне тулава за 1 мін., прыжок у даўжыню з месца

Падцягванне, падніманне тулава за 1 мін., прыжок у даўжыню з месца


1 – 4 кл.

5 – 8 кл.

9 – 11 кл.


Блажэвіч Г.А.

Навіцкі А.Г.

Кумішча А.С.

Класныя кіраўнікі





21.11

Дзень дзіцяці

Свята "Дзень

імянінніка"

Спаборніцтвы па шахматах

Конкурс малюнкаў

"Мае мары"

Тэматычная прававая

дыскатэка "Правы

моладзі"


“Дзівосная іншаземка – бульба” – пазнавальна-забаўляльная праграма

2 кл.
7 - 11 кл.

5-7 кл.
8-11кл.


3 – 4 кл.

Яцына Г.В.
Кумішча А.С.
Жыбутко Л.М.

Куцкевіч Ж.Я.

Валюк Ф.В.

Мена – Марын А.Ч.




28.11

Дзень барацьбы са

СНІДам


Пазнавальная гадзіна

"Што такое СНІД"

Конкурс плакатаў "Спыніць СНІД" Тэматычная дыскатэка

"Я выбіраю здароўе"

Спартландыя “Вясёлыя старты”


1- 4 кл.

5- 11кл.


8 - 11 кл.

3 – 4 кл.

8-11 кл.
3 – 4 кл.


Яцына Г.В.

Жыбутко Л.М. Харужая Т.А.

Дач А.Н.

Кумішча А.А.


Кумішча А.С.


05.12.

Дзень дзіцячай кнігі

Літаратурная віктарына Віктарына - конкурс "Мае любімыя героі"

“Сем цудаў Беларусі” – завочнае падарожжа

Спаборніцтвы па настольным тэнісе

Наведванне басейна



1 - 4 кл.

5-6 кл.
7 - 8 кл.


7 – 11 кл.
9 кл.

Ляховіч А.Ф.

Харужая Т.А.


Мена- Марын А.Ч.

Кумішча А.С.

Кумішча А.А.


12.12

Дзень здароўя

“У здаровым целе - здаровы дух!”



Кіданне мяча ў цэль, чаўночны бег

Кіданне мяча ў цэль, чаўночны бег, дартс

Штрафны кідок, чаўночны бег, дартс


1 – 4 кл.
5 – 8 кл.
9 – 11 кл.



Блажэвіч Г.А.

Кумішча А.С. Навіцкі А.Г.

Класныя кіраўнікі



19.12.

Дзень казкі

“Ці ведаеш ты казкі?” – гульнёвая праграма

Спаборніцтвы па піянерболу

Віктарына “Падарожжа ў казку”


2- 4кл.
5-6 кл.
7 – 8 кл.

Мена- Марын А.Ч.
Навіцкі А.Г.
Харужая Т.А.

26.12.

Дзень падрыхтоўкі да навагодніх свят

Рэпетыцыі навагодніх ранішнікаў.

Поле цудаў "Да нас ідзе Новы год"

Работа майстэрні Дзеда Мароза

Прадметная алімпіяда па фізічнай культуры



10 кл

7 кл.


8 кл.

10 – 11 кл.



Міронава М.Г.

Жалубоўскі С.Г.

Харужая Т.А.

Куцкевіч Ж.Я.


Навіцкі А.Г.

Кумішча А.С.


02.01

Дзень гульні

Рухомыя гульні на свежым паветры

Спаборніцтвы па піянерболу



1 -2 кл.
3 – 4 кл.

Харужая Т.А.
Кумішча А.С.

09.01

Дзень здароўя

“Лыжныя гонкі”



Падарожжа па старонках Кнігі рэкордаў Гіннэса

Дыстанцыя 400 – 800м

Дыстанцыя 1000 – 1500м

Дыстанцыя 1000 – 2000м



8 кл.
1 - 4 кл.

5 – 8 кл.

9 - 11 кл.


Мена - Марын А.Ч.

Блажэвіч Г.А.

Навіцкі А.Г.

Кумішча А.С. Класныя кіраўнікі



16.01

Дзень працы

Працоўны дэсант па збору макулатуры

Аперацыя "Утульнасць" Спаборніцтвы па валейболу

Вечарына “Што? Дзе? Калі?”


1-11 кл.
2-10 кл.

7 - 8 кл.


8 – 11 кл.

Харужая Т.А.

Кл.кіраўнікі


Навіцкі А.Г.

Міронава М.Г.



23.01

Дзень вольных

зносін

“Казкі трэба прыгадаць” – віктарына-прэзентацыя

Спаборніцтвы па валейболу

Падарожжа "У дзікую прыроду"

Гульня "Шчаслівы выпадак"

Сямейнае кансультаванне "Як прадухіліць сямейныя кафлікты"

Вечар “Таццянін дзень”



5 кл.

9 - 11 кл.


5 – 6 кл.

7-9 кл.


10-11кл.і іх бацькі
8-11кл

Мена- Марын А.Ч.

Кумішча А.С.


Харужая Т.А.

Жалубоўскі С.Г.


Жыбутко Л.М.


Кумішча А.А.

30.01

Дзень правіл дарожнага руху

Зімовае шматбор’е комплексу “Абаронца Айчыны”

Школьная алімпіяда па правілах дарожнага руху

Ранішнік “На улице и в комнате о том, ребята, помните!”


10 – 11 кл.

5 – 8 кл.

1 – 4 кл.


Навіцкі А.Г.

Кумішча А.С.


Далінкевіч У.Г.
Харужая Т.А.

06.02

Дзень сустрэчы з выпускнікамі

Спаборніцтвы па баскетболу

Акцыя "Кніжная бальнічка"

Вечар сустрэчы з выпускнікамі "Сустрэча з дзяцінствам"

Наведванне басейна

"Дзень юнага героя-антыфашыста" -лінейка


7 – 8 кл.
3-4 кл.
11кл.

8 кл.


БРПА

Кумішча А.С.
Мена-Марын А.Ч.
Блажэвіч Г.А.

Дач А.Н.
Куцкевіч Ж.Я.

Харужая Т.А.



13.02

Дзень здароўя

“Залатая скакалка”



Скачкі са скакалка 30сек.

Скачкі са скакалкай за 1 мін.

Скачкі са скакалкай за 1 мін

Конкурсная праграма "Валянцінаў дзень" Конкурсная праграма "Лепшая пара"

Вечарына "3 Днём святога Валянціна"


1-4 кл.
5-8 кл.
9 – 11 кл.
2 – 4 кл.
5 – 7 кл.
8 – 11 кл.

Блажэвіч Г.А. Кумішча А.С.

Навіцкі А.Г.

Кл.кіраўнікі

Харужая Т.А.

Качарго С.В.
Куцкевіч Ж.Я.


20.02

Дзень абаронцы Айчыны

Вечарына "Абаронца Айчыны" (спартыўнае) Сямейнае спартыўнае свята "Наперад, мужчыны!"

Конкурс "Рыцарскі турнір"

Прэзентацыя “23 лютага – Дзень абаронцаў Айчыны”


9-11 кл.

1-4 кл.
5-6 кл.


6 – 7 кл.



Навіцкі А.Г.

Кумішча А.С. Харужая Т.А.


Мена – Марын А.Ч



27.02

Дзень казкі

Свята казкі

Гульня-віктарына “Ці ведаеце вы казкі””

Спаборніцтвы па баскетболу

Гульні на свежым паветры



1-4 кл.

5-7 кл
9-11кл.



Ляховіч А.Ф.

Кумішча А.С. Харужая Т.А.



05.03

Дзень жанчын

Бацькоўскі сход “Прыклад бацькоў у выхавнні дзяцей”

Спаборніцтвы па настольным тэнісе

Міс школы

Вечар “З Днем жанчын”



бацькі

5-7кл.
5 – 7 кл.

8 – 11 кл.


Блажэвіч Г.А.

Навіцкі А.Г.


Харужая Т.А.

Міронава М.Г.



12.03

Дзень здароўя

“Моладзь выбірае спорт”



Віс на сагнутых руках, падыманне тулава за 30 сек., скачок у даўжыню з месца, чаўночны бег

Падцягванне ў вісе, падыманне тулава за 1 мін., скачок у даўжыню з месца, чаўночны бег, наклон уперад



1 - 4 кл.

5 – 11 кл.



Блажэвіч Г.А.

Навіцкі А.Г.

Кумішча А.С.

Класныя кіраўнікі



19.03

Дзень вады

Гульня "Падарожжа ў царства Вадзяніка" Наведванне басейна санаторыя "Белая Русь" Вечарына - "Блакітныя вочы Беларусі"

Спаборніцтвы па настольнаму тэнісе



1-4 кл.
5-7 кл.
8 – 11 кл.
8 – 11кл.

Яцына Г.В.

Харужая Т.А.

Жалубоўскі С.Г.

Працко І.І.


Куцкевіч Ж.Я.
Кумішча А.С.

26.03

Дзень

“Знаёмы незнаёмец-веласіпед”



Спартландыя

Літаратурны конкурс на лепшага знаўцу кнігі Д.Роўлінг “Гарри Поттер и компания”

Наведванне басейна

Велатурнір “Знаёмы незнаёмец-веласіпед”



1 – 4 кл.

8 – 9 кл.


5 кл.


2 – 8 кл.

Кумішча А.С.

Мена – Марын А.Ч.


Качарго С.В.

Далінкевіч У.Г.

Класныя кіраўнікі



02.04

Дзень смеху

Свята “Юмор лечит, а зло колечит”

Вясёлы КВЗ

Спаборніцтвы па міні-футболу

Завочнае падарожжа па Нацыянальнай бібліятэцы “Нацыянальная бібліятэка – сімвал нацыі і дзяржаўнасці”


2 - 7 кл.

5 – 8 кл.
3 – 4 кл.
10 – 11 кл.


Яцына Г.В.
Харужая Т.А.
Кумішча А.С.
Мена – Марын А.Ч

09.04

Дзень здароўя.

Л/А крос (вясенні)



Дыстанцыя 800 м

Дыстанцыя 1000 – 1500м

Дыстанцыя 1500-2000м


1- 4кл.

5-8 кл.


9-11кл.

Блажэвіч Г.А.

Кумішча А.С.

Навіцкі А.Г.

Кл.кіраўнікі



16.04

Дзень бяспекі

Спаборніцтвы юных выратавальнікаў

Гульні на свежым паветры

Спаборніцтвы па міні-футболу


5-11 кл.
1-4 кл.
5 – 8 кл.

Навіцкі А.Г.

Далінкевіч У.Г.

Харужая Т.А.



23.04

Дзень спаборніцтваў

Спаборніцтвы юных інспектароў дарожнага руху

Вясёлыя эстафеты на вуліцы

Спаборніцтвы па міні-футболу


5-11 кл.

1-4 кл.

9 – 11 кл.


Далінкевіч У.Г. Навіцкі А.Г.
Харужая Т.А.
Кумішча А.С.

30.04

Дзень працы

Першынства школы па 4-х бор’ю “Дружба”

Аперацыя "Школьнаму двару - чысціню"



5 – 9 кл.
2 – 11 кл.

Навіцкі А.Г.

Кумішча А.С. Класныя кіраўнікі



07.05

Дзень сям’і


Сямейнае свята «Вас выклікае спартландыя!» Сямейны велапаход на возера Мядзельскае

Экскурсіі па мясцовасці

“Дзень Перамогі” - прэзентацыя


5-6кл
8 кл
1 – 4 кл
8 – 9 кл..

Кумішча А.С.

Навіцкі А.Г.

Кумішча А.А.
Кл.кіраўнікі

Мена – Марын А.Ч






14.05

Дзень здароўя

Дзень турыста



Школьны турыстычны злёт

Дыстанцыя:маятнік, браўно, кочкі

Дыстанцыя:маятнік, браўно, кочкі, паралелькі

Дыстанцыя:маятнік, браўно, пад’ём, траверс, спуск



1 – 11 кл.
1 – 4 кл.
5 – 8 кл.

9 – 11 кл.



Кумішча А.С.

Навіцкі А.Г.

Блажэвіч Г.А.

Кл.кіраўнікі








21.05

Дзень футбола

Спаборніцтвы па футболу

Кідкі ў цэль

Конкурс малюнкаў на асфальце

“Хлеб усяму галава” – пазнавальная гутарка



5-10 кл
5 – 8 кл.

3 – 5 кл.




Кумішча А.С.

Навіцкі А.Г.

Мена – Марын А.Ч.





28.05

Дзень футбола

Спаборніцтвы “Залатая шыпоўка”

Спаборніцтвы па футболу (фінал)




5 - 6 кл.
5 – 10 кл.

Кумішча А.С.

Навіцкі А.Г.







: doc
doc -> Савет камандзіраў гімназіі
doc -> Праверкі алімпіядных работ па беларускай мове і літаратуры, 8 клас
doc -> Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь Установа адукацыі “Гомельскі дзяржаўны універсітэт
doc -> Прадмова 3 р а з д з е л дааліiмпiійская мiіфалогiія
doc -> Установа адукацыі «Гомельскі дзяржаўны універсітэт імя Францыска Скарыны»
doc -> “Гомельскі дзяржаўны універсітэт імя Францыска Скарыны”
doc -> Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь Установа адукацыі “Гомельскі дзяржаўны універсітэт
doc -> Установа адукацыі “Гомельскі дзяржаўны тэхнічны ўніверсітэт
doc -> Установа адукацыі «Гомельскі дзяржаўны універсітэт імя Францыска Скарыны»
doc -> Гданьск пачынаецца ў наваградку пралог як заўсёды, сонца мела




База данных защищена авторским правом ©vuchoba.org 2019
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка