Пасяджэнне 1-е “О мой нязводны род, ён моцны духам ”



Дата канвертавання15.05.2016
Памер114.26 Kb.
ПАДСЕКЦЫЯ ФІЛАЛАГІЧНАЯ
ПАСЯДЖЭННЕ 1-е

О мой нязводны род, ён моцны духам ”

Аўторак, 19 красавіка 2016, 15.40, аўд. 335-4
Старшыня – дацэнт Кузьміч В.А.

Сакратар – ст. выкладчык Савіцкая Н.Я.




  1. Не забывайце свайго роду (сямейная хроніка).

Рожак Анастасія Уладзіміраўна, 1 к., ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. З удзячнасцю да дзеда.

Чырвінскі Антон Вітальевіч, 1 к., ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. Святы чалавек.

Ізобаў Уладзіслаў Аляксандравіч, 1к., ВСіП-5.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. Вайна ў лёсе маёй сям’і (дакументальная хроніка).

Мазурава Марына Андрэеўна, 1 к., ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. Балючая памяць сям’і Міронавых (сямейная хроніка).

Пека Аліна Вітальеўна, 1 к., ВСіП-4

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. Баявы і працоўны шлях радавога Тамілы Аляксандра Кузьміча.

Быліновіч Яна Іванаўна, 1 к., ВСіП-5.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. Сцяжынкамі роднага краю: вёска Сталовічы Баранавіцкага раёна (нарыс).

Бутурава Анастасія Аляксандраўна, 1 к., ВСіП-5.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. З гісторыі экалагічнай думкі Беларусі.

Капусціна Ксенія Андрэеўна, 1 к., ВСіП-5.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. Іншамоўная перыёдыка Беларусі (на прыкладзе газеты “Deutsche Kriegszeitung”, Баранавічы 1916-1918гг.).

Моргун Паліна Аляксандраўна , 1 к., ВСіП-5.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.


ПАСЯДЖЭННЕ 2-е

Праслаўлен мой край і словам, і песняй, і шчыраю працай”

Серада, 20 красавіка 2016, 9.50, аўд. 220-1


Старшыня – дацэнт Трус М.В.

Сакратар – дацэнт Федарцова Т.М.


1. Вазьмі ручнік – і дом успомніш… (Асаблівасці ткацтва на Палессі).

Калян Алена Вадзімаўна, 1 к., ТАР-7

Навуковы кіраўнік – дацэнт Федарцова Т.М.

2. Легенды Мастоўшчыны як сродак сувязі сучаснага і мінулага.

Гарапучык Ангеліна Валер’еўна, 1 к., ТАР-7

Навуковы кіраўнік – дацэнт Федарцова Т.М.

3. Прозвішча, як жывая гісторыя роду.

Варашэнь Кацярына Леанідаўна , 2 к., ТАР-8.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Федарцова Т.М.

4. Беларуская міфалогія.

Букет Ангеліна Уладзіміраўна, 1 к., ІЭФ-5.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Федарцова Т.М.

5. Камп’ютарны слэнг студэнцкай моладзі.

Белавусава Анастасія Анатольеўна, 2 к., ТАР-9

Навуковы кіраўнік – дацэнт Федарцова Т.М.

6. Вобраз дуба ў беларускім фальклоры і беларускай літаратуры.

Казачэнка Крысціна Мікалаеўна, 2 к., ВСіП-5

Навуковы кіраўнік – дацэнт Федарцова Т.М.

7. Пантэон беларускіх міфалагічных багоў.

Шкудун Дзяніс Пятровіч, 1к., ХТіТ-5.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Федарцова Т.М.

8. Хрысціянскія матывы ў творчасці Рыгора Барадуліна.

Лысакоўская Ірына Генадзьеўна, 1 к., ІЭФ-4.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Федарцова Т.М.

9. Блакітныя каралі Браслава.

Еўдакімава Дар’я Сяргееўна, 1 к, ІЭФ-4.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Федарцова Т.М.

10. Замовы як від народнай творчасці.

Сасноўская Карына Аляксандраўна, 1 к., ТАР-8.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Федарцова Т.М.

11. Скажэнне фактаў у мастацкіх творах, прысвечаных М. П. Шмырову.

Прахарэня Дзмітрый Валер’евіч, 1 к., ТАР-8.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Федарцова Т.М.

12. Характар цэнзурных правак аповесці В. Быкава “Сотнікаў”.

Круковіч Ірына Валер’еўна, 2 к., ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Федарцова Т.М.

13. Экалогія Рэчыцкага затона.

Павелкіна Ганна Паўлаўна, 1 к., ВСіП-13

Навуковы кіраўнік – дацэнт Федарцова Т.М.
14. Выбітныя мясціны Магілёва.

Аўсянкіна Дар’я Андрэеўна, 1к., ХТіТ-13.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Федарцова Т.М.

15. Славутыя помнікі Ганцаўшчыны.

Бабко Яна Рыгораўна, 1к., ХТіТ-13.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Федарцова Т.М.

16. Нясвіж – дыямент Беларусі.

Янушка Аліна Анатольеўна, 1к., ХТіТ-13.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Федарцова Т.М.

17. Гістарычныя таямніцы і скарбы Астравеччыны.

Сінкевіч Аляксандр Аляксандравіч, 1к., ХТіТ-13.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Федарцова Т.М.

18. Гістарызмы і архаізмы ў рамане У. Караткевіча “Каласы пад сярпом тваім”.

Майсевіч Вераніка Аляксееўна, 1 к., ХТіТ-8.

Навуковы кіраўнік – заг. кафедры Трус М.В.

19. Ніл Гілевіч – чалавек-эпоха.

Падсасонная Аляксандра Дзмітрыеўна, 1к., ХТіТ-7.

Палявіцкая Ала Дзмітрыеўна, 1к., ХТіТ-7.

Навуковы кіраўнік – заг. кафедры Трус М.В.

20. Жыццё і творчасць В. Быкава за мяжой.

Шыдлоўскі Міхаіл Вітальевіч, 1к. 7 гр., ф-т ХТіТ.

Навуковы кіраўнік – заг. кафедры Трус М.В.

ПАСЯДЖЭННЕ 3-е

Руская мова ў сістэме моўна-культурнай разнастайнасці”

Субота, 23 красавіка 2016, 9.50, аўд. 103-4
Старшыня – выкладчык Гусева В.М.

Сакратар – выкладчык Жукоўская Т.У.

1. . Слуцкія паясы: гісторыя і сучаснасць.

Масціцкая Вольга Сяргееўна, Чэрнік Елізавета Аляксандраўна 1 к., ТАР-1.

Навуковы кіраўнік – ст. выкладчык Русак В.У.

2. Ручнікі ў паўсядзённым жыцці в. Азераны Жыткавіцкага раёна.

Ільеня Алёна Сяргееўна, Ільеня Алеся Сяргееўна, 1 к., ТАР-1.

Навуковы кіраўнік – ст. выкладчык Русак В. У.

3. Беларускія абрады ў спісе сусветнай спадчыны ЮНЭСКА.

Запольская Алена Станіславаўна, Гаркуша Кацярына Васільеўна 1 к., ТАР-4.

Навуковы кіраўнік – ст. выкладчык Русак В.У.

4. Гісторыя Чорнай Панны Нясвіжа.

Хадыка Алена Валер’еўна, Ляўковіч Анастасія Аляксандраўна 1 к., ТАР-3.

Бруханчык Аляксандра Сяргееўна 1 к., ТАР-1.

Навуковы кіраўнік – ст. выкладчык Русак В.У.

5. Валуны – помнікі прыроды і гісторыі Беларусі.

Рагоўская Вікторыя Аляксандраўна, 1 к., ВС-4.

Навуковы кіраўнік – выкладчык Гусева В. М.

6. Назвы зямлі беларускай у легендах і паданнях.

Мазурава Марына Андрэеўна, 1к., ВС-4.

Навуковы кіраўнік – выкладчык Гусева В.М.

7. Белавежская пушча як помнік сусветнага значэння.

Канавод Таццяна Андрэеўна, 1 к., ТАР-4.

Навуковы кіраўнік – ст. выкладчык Русак В.У.

8. “Тот Витебск его…” (жизнь и творчество Марка Шагала).

Скок Инэса Вітальеўна, 1 к., ВС-5.

Навуковы кіраўнік – выкладчык Гусева В.М.

9. Футуризм в мировом искусстве и в белорусской литературе.

Круковіч Ірына Валер’еўна, 1 к., ВС-4.

Навуковы кіраўнік – выкладчык Гусева В. М.

10. Стихи ценою в жизнь.

Лапава Анастасія, 1 к., ВС-5.

Навуковы кіраўнік – выкладчык Гусева В. М.

11. О терминах родства в русском языке.

Бруй Кацярына Аляксандраўна, 1 к., ВС-5.

Навуковы кіраўнік – выкладчык Жукоўская Т. У.

12. Переосмысление фразеологизмов в литературе и публицистике.

Вайцяхоўская Яна Валянцінаўна, 1 к., ВС-4.

Навуковы кіраўнік – выкладчык Гусева В.М.

13. Выразительные возможности словообразовательных средств.

Вецяркова Анжэла Аляксандраўна, 1 к., ВС-5.

Навуковы кіраўнік – выкладчык Гусева В.М.


14. Влияние социальных сетей на современный русский язык.

Лышчыцкая Марыя Андрееўна, 1 к., ВС-5.

Навуковы кіраўнік – выкладчык Гусева В. М.

15. Кто скрывается за маской?(псевдонимы писателей).

Сарока Ілона Анджэеўна, 1 к., ВС-5.

Навуковы кіраўнік – выкладчык Гусева В. М.

16. Стилистические особенности газетных заголовков.

Слісенка Ганна Юр’еўна, 1 к., ВС-4.

Навуковы кіраўнік – выкладчык Гусева В. М.

17. Пером и кистью (история инициала).

Лусцянкова Надзея Ігараўна, 1 к., ВС-4.

Навуковы кіраўнік – выкладчык Гусева В.М.

18. Футуризм в русской литературе.

Кулеш Наталля Ўладзіміраўна, 1 к., ВС-4.

Навуковы кіраўнік – выкладчык Гусева В. М.

19. Нацыянальны характар беларусаў.

Зубрык Аляксандр Андрэевіч, 1к., ТАР-1.

Навуковы кіраўнік – ст. выкладчык Русак В.У.

20. Субкультура в современном мире.

Кузьмічова Анастасія Андрэеўна, 4к., ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – ст. выкладчык, Савіцкая Н.Я.
ЗАСЕДАНИЕ 4-е

Русский язык в поликультурном мире

Среда, 20 апреля 2016 г., 10.00, ауд. 427, корп. 4
Председатель: ст. преподаватель Козлякова Т.А.

Секретарь: преподаватель Жуковская Т.В.




  1. Современные компьютерные сети и сетевые технологии.

Майтиг Мухамед (магистрант ФИТ, Ливия).

Руководитель Жуковская Т.В.



  1. Совершенствование технологии анаэробной очистки сточных вод.

Суй Яньфэн (магистрант ТОВ, Китай).

Руководитель Жуковская Т.В.



  1. Эффективность привлечения китайских инвестиций в белорусскую экономику.

Ян Шенхуа (магистрант ИЭФ, Китай).

Руководитель Жуковская Т.В.



  1. Статистическое изучение уровня и качества жизни населения.

Альджалаби Хассан (магистрант ИЭФ, Ирак).

Руководитель Жуковская Т.В



  1. Туркменская поэзия XVIII века. Магтымгулы Пырагы.

Карягдыев Непес (студент 1 курса ХТиТ, Туркменистан).

Руководитель Козлякова Т.А.



  1. Флора и фауна Туркменистана. Заповедники страны.

Рустамов Сылап (студент 1 курса ХтиТ, Туркменистан). Презентация.

Руководитель Козлякова Т.А.



  1. Города Туркменистана. Газ Ачаг.

Авезметов Джейхун (студент 1 курса ХТиТ, Туркменистан). Презентация.

Руководитель Козлякова Т.А.



  1. Взаимоотношения Беларуси и Казахстана.

Курбангалиев Даулет (студент 1 курса ХТиТ, Казахстан).

Руководитель Козлякова Т.А.



  1. Таджикистан – старинный и современный.

Худайбердыев Мурадали (студент 1 курса ИЭФ, Таджикистан). Презентация.

Руководитель Жуковская Т.В.



  1. Города Туркменистана: Балканабад в историческом ракурсе.

Клычмамедов Сулейман (студент 1 курса ТОВ, Туркменистан). Презентация.

Руководитель Жуковская Т.В.



  1. Национальные традиции Туркменистана.

Эседжанов Мекан (студент 1 курса ТОВ, Туркменистан). Презентация.

Руководитель Жуковская Т.В.



  1. Взаимоотношения Беларуси и Туркменистана.

Сапаров Сердар (студент 1 курса ТОВ, Туркменистан). Презентация.

Руководитель Жуковская Т.В.



  1. Творчество туркменского поэта Нурбаева Нарбая.

Батырджанов Джасур (студент 1 курса ХТиТ, Туркменистан).

Руководитель Савицкая Н.Е.



  1. Белорусская писательница Светлана Алексиевич – лауреат Нобелевской премии 2015 года.

Махмудов Некбахт (студент 2 курса ТТЛП, Таджикистан).

Руководитель Савицкая Н.Е.



  1. Языковое разнообразие Камеруна.

Хаппи Вако Жюниор (студент 3 курса ТОВ, Камерун).

Руководитель Савицкая Н.Е.



  1. Моя прекрасная страна Бангладеш.

Уддин Мохаммед Риаз, Хоссаин Мохаммед Музахид

(слушатели ПО, Бангладеш). Презентация.

Руководитель Козлякова Т.А.


  1. Восточная Венеция – город Сучжоу.

Яо Хуйчи (слушатель ПО, Китай). Презентация.

Руководитель Козлякова Т.А.



  1. И жизнь, и слёзы, и футбол.

Сам Нгиамба Серж Эмманиэль (слушатель ПО, Камерун).

Руководитель Козлякова Т.А.



  1. Турция вчера и сегодня.

Шекер Ур Байрам, Хакан Коджаналы (слушатели ПК, Турция).

Руководитель Гусева О.Н.



  1. Иран в ходе истории.

Дустхан Мохсен Махди (слушатель ПК, Иран).

Руководитель Гусева О.Н.



  1. Природа Камеруна.

Бонинг Руссель (слушатель ПК, Камерун). Презентация.

Руководитель Савицкая Н.Е.



  1. История государства Бангладеш.

Мохаммад Шамир (слушатель ПК, Бангладеш).

Руководитель Савицкая Н.Е.



  1. Утраченные сокровища Ирака.

Бахед Хайдер (слушатель ПК, Ирак). Презентация.

Руководитель Савицкая Н.Е.


ПАСЯДЖЭННЕ 5-е

Праз горы страт да Перамогі”

Пятніца, 22 красавіка 2016, 15.40, аўд. 423-4
Старшыня – дацэнт Кузьміч В.А.

Сакратар – ст. выкладчык Савіцкая Н.Я.




  1. З гісторыі продкаў (сямейная хроніка).

Крывенькі Мікалай Аляксандравіч, 1 к., ТАР-5.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. Мой герой.

Бандаровіч Кацярына Васільеўна, 1 к., ТАР-5.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. Гонар майго роду (Петухоў Васіль Іванавіч).

Ермакова Анастасія, 1к., ТАР-5

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. Вайна ў лёсе маіх прабабуль.

Салаўёў Максім Аляксандравіч, 1 к., ТАР-5.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. Сваім прадзедам ганаруся.

Апановіч Алег Алегавіч, 1 к., ВСіП-5

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. А сэрца помніць, а сэрца не можа забыць.

Пушкіна Ганна Сяргееўна, 1 к., ВСіП-5.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. Мой асабісты герой вайны (эсэ).

Скок Інэса Вітальеўна, 1 к., ВСіП-5.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. Змаганне дзеля міру.

Лышчыцкая Марыя Андрэеўна, 1 к., ВСіП-5.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. Мае родныя падчас вайны (сямейная хроніка).

Гладышава Анастасія Міхайлаўна , 1 к., ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. Музей як захавальнік памяці.

Ахрымюк Дзіяна Вітальеўна, 1 к., ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. Мая бабуля бачыла вайну.

Урбан Карына Мікалаеўна, 1 к., ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. Ці ж было дзяцінства.

Шчадрова Дар’я Ігараўна, 1 к., ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. Жыццё праз вайну.

Сямёнава Лізавета Сяргееўна, 1 к., ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. Мае развагі пра вайну.

Фемчанка Дзяніс Вітальевіч, 1 к., ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – дацэнт Кузьміч В.А.



  1. Мае землякі – удзельнікі баёў на франтах.

Доўжык Ганна Сяргееўна, 2 к., ЛГФ-3.

Навуковы кіраўнік – ст.выкладчык Швед Г.Ф.



  1. Бярозаўшчына шляхам вайны.

Гейц Сафія Аляксандраўна, 3 к., ЛГФ-3.

Навуковы кіраўнік – ст.выкладчык Швед Г.Ф.



  1. Крокі да Перамогі.

Фядосік Павел Васільевіч, 2 к., ЛГФ-5.

Навуковы кіраўнік – ст.выкладчык Швед Г.Ф.



  1. Святлана Алексіевіч. Раман галасоў “У вайны не жаночы твар”.

Кулініч Вольга, 2 к., ТТЛП.

Навуковы кіраўнік – ст.выкладчык Савіцкая Н.Я.
: Portals
Portals -> Спіс студэнтаў 3-га курса лесагаспадарчага факультэта ў 2014-2015 навучальным годзе
Portals -> Спіс студэнтаў 2-га курса лесагаспадарчага факультэта ў 2014-2015 навучальным годзе
Portals -> Спіс студэнтаў 1-га курса лесагаспадарчага факультэта ў 2014-2015 навучальным годзе
Portals -> Вынікі круглагадовай алімпіяды па беларускай мове
Portals -> Рэктар бдту прафесар I. М. Жарскi
Portals -> Фармацэўтычная хімія Вучэбная праграма ўстановы вышэйшай адукацыі
Portals -> Рэктар бдту прафесар I. М. Жарскi
Portals -> Вучэбны план спецыяльнасць: 1-89 02 02 Турызм І прыродакарыстанне




База данных защищена авторским правом ©vuchoba.org 2019
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка