План сацыяльнай, выхаваўчай І ідэалагічнай работы на 2014/2015 навучальны год



старонка1/4
Дата канвертавання18.07.2016
Памер0.63 Mb.
  1   2   3   4
ПЛАН САЦЫЯЛЬНАЙ, ВЫХАВАЎЧАЙ І ІДЭАЛАГІЧНАЙ РАБОТЫ НА 2014/2015 НАВУЧАЛЬНЫ ГОД

Назва мерапрыемства



Тэрмін правя-дзення

Удзель-нікі

Месца правя-дзення

Адказны


Грамадзянска-патрыятычнае выхаванне

Першы ўрок “Дзякуй салдатам Перамогі за тое, што не ведаем вайны”

Верасень

1–11 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Кл. кір-кі

Круглы стол “Героі вайны”

Верасень

8-11 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Гацкая І.І.

Збор піянерскай дружыны “З Днём нараджэння, Піянерыя!”

Верасень

4 – 8 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Зусько З.Дз.

Пазнавальная гульня “Літаратурная краіна”

Верасень

9 – 11 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Куканава К.Р.

Літаратурная гасцёўня “Душы маёй зачараванне, мой край Карэліцкі…”

Кастрычнік

8 – 11 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Гацкая І.І.

Літаратурна-музычная кампазіцыя “Дзеці і вайна”

Кастрычнік

8 – 9 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Браніцкая Л.М.

Акцыя “Цімураўская дапамога” (аказанне дапамогі састарэлым людзям)

Кастрычнік

1 -6 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Андрэйчык Т.М.

Лукашэвіч Л.А.



Літаратурны турнір “Каб любіць Беларусь нашу мілую…”

Кастрычнік

5 – 8 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Лукашэвіч Л.А.

Вусны часопіс “Ты і закон “

Лістапад

5 -9 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Лагута С.А.

Турнір знатакоў гісторыі, прыроды і культуры Беларусі “Подых сівых стагоддзяў”

Турнір знатакоў гісторыі, прыроды і культуры Беларусі “Подых сівых стагоддзяў”

Турнір знатакоў гісторыі, прыроды, культуры Беларусі “Подых сівых стагоддзяў”



Лістапад

9 – 11 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”Турнір знатакоў гісторыі, прыроды і культуры Беларусі “Подых сівых стагоддзяў”


Куканава К.Р.

Урок-прэзентацыя “Дарогамі вайны”

Лістапад

6 – 8 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Лось П.А.

Літаратурна-музычная кампазіцыя “Што значыць: Радзіма мая?”

Лістапад

5 – 7 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Лагута С.А.

КВЗ “Беларуская мова – вольная, пявучая”

Снежань

1 – 4 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Зусько З.Дз.

Конкурс-віктарына “Гісторыя свайго краю”

Снежань

5 – 9 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Лагута С.А.

Гістарычны экскурс “Продкі нашы – творцы гісторыі”

Снежань

9 -10 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Гацкая І.І.

Вусны часопіс “Па хвалях памяці”

Студзень

8- 11 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Браніцкая Л.М.

Тэатралізаваная кампазіцыя “Урок міру”

Студзень

5 -9 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Лагута С.А.

Конкурсна-гульнёвая праграма “Ты не бойся, мама, я з табой!”

Люты

1 -4 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Гурыновіч І.А.

Вусны часопіс “Квітней, мой родны край”

Люты

1–4 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Рахманька В.А.

Дыдактычная гульня “Зямля пад белымі крыламі”

Студзень

8–11 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Браніцкая Л.М.

Піянерскі збор “Героямі не нараджаюцца, героямі становяцца”

Люты

5 – 8 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”Турнір знатакоў гісторыі, прыроды і культуры Беларусі “Подых сівых стагоддзяў”


Зусько З.Дз., Лукашэвіч Л.А.

Завочнае падарожжа “Чалавек крочыць па планеце”

Люты

8 – 9 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Бязняк В.У.

Урок мужнасці “Дарогамі вайны”

Люты

8-9 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Гацкая І.І.

Ваенна-патрыятычная гульня “Прывітанне, салдат!”

Люты

5 -11 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лагута С.А.

Дыспут “Што значыць быць патрыётам?”

Сакавік

6 – 7 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Лось П.А.

Віртуальнае падарожжа “Па старонках КанстытуцыіРэспублікі Беларусь”

Сакавік

7-9 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Браніцкая Л.М.

Віртуальнае падарожжа “Беларусь партызанская”

Сакавік

6 – 8 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Лось П.А.

ЗЗавочнае падарожжа па запаведніках і нацыянальных парках Беларусі Завочнае падарожжа па запаведніках і нацыянальных парках Беларусіавочнае падарожжа па запаведніках, нацыянальных парках Беларусі

Сакавік

10 – 11 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Куканава К.Р.

Урок памяці “Нішто не забыта, ніхто не забыты!”

Сакавік

5 -9 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Бязняк В.У.

Вусны часопіс “Гэта нельга забыцца”

Красавік

7–11 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Гацкая І.І.

Конкурс вершаў “Зямля бацькоў – мая зямля”

Красавік

5 – 8 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Лагута С.А.

Інтэлектуальная гульня “Славный город Минск, город чудный, древний”

Красавік

8-10 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Браніцкая Л.М.

Гутарка “Яны змагаліся за Радзіму”


Май

1 -4 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Гурыновіч І.А.

Флэш-моб “Свечка памяці”

Май

5 – 7 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Лось П.А.

Літаратурна-музычная кампазіцыя “Пісьмы як летапіс бою…”

Май

5 – 8 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Браніцкая Л.М.

Класная гадзіна “З чаго пачынаецца Радзіма?”

Май

5 – 7 кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Лагута С.А.

Акцыя “Помнік”

Май

7 – 8кл.

ДУА “Барана-віцкая СШ”

Лукашэвіч Л.А.,

Браніцкая Л.М.



Конкурс малюнкаў “Выратуем планету Зямля разам”

Май

1 -4 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Зусько З.Дз.

Ідэалагічнае выхаванне

Конкурс малюнкаў “Мой чароўны беларускі край”

Верасень

1 -4 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Андрэйчык Т.М.

Гадзіна роздуму “Мая, твая, наша Радзіма”

Верасень

5-7 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лукашэвіч Л.А.

Пазнавальная віктарына “Вялікая Айчынная вайна”

Кастрычнік

8 -10 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Гацкая І.І.

Урок-разважанне “Жыць па закону”

Кастрычнік

1- 4 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Зусько З.Дз.

Вусны часопіс “Нашы славутыя продкі”

Лістапад

5 – 7 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лось П.А.

Конкурс малюнкаў “Радзіма мая дарагая”

Снежань

5 - 8 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лагута С.А.

Гадзіна ведаў “Дзяржаўная сімволіка Рэспублікі Беларусь”

Лістапад

8 -9 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Бязняк В.У.

Завочнае падарожжа “Мінск: учора, сёння, заўтра”

Лістапад

5 -7 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лукашэвіч Л.А.

Вусны часопіс “Правапарушэнні і юрыдычная адказнасць”

Снежань

8 – 11кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Гацкая І.І.

Інфармацыйная гадзіна “Будзем ганарыцца тым, што мы беларусы”

Студзень

9 – 11 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Куканава К.Р

Гістарычныя і архітэктурныя помнікі маёй краіны”

Студзень

8 - 9 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Бязняк В.У.

Брэйн-рынг “Грамадзянінам быць абавязаны”

Люты

8-10 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Гацкая І.І.

Літаратурна-музычная кампазіцыя “Айчыны дастойныя сыны”

Люты

5 – 9 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Бязняк В.У.

Літаратурная гасцёўня “Я нарадзіўся на гэтай казачнай зямлі”

Сакавік

9-11кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Куканава К.Р.

Літаратурная віктарына “Беларускія пісьменнікі дзецям”

Красавік

1 -4 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Гурыновіч І.А.

Інфармацыйная гадзіна “Змагары за Радзіму”

Красавік

9- 11 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Гацкая І.І.

Вусны часопіс “Памятныя даты ваенных падзей”

Май

8 -10 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Бязняк В.У.

Завочнае падарожжа “Славутыя мясціны Карэліччыны”

Красавік

1 -4 кл

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Рахманька В.А.

Інфармацыйная тэматычная гадзіна “Па краінах і кантынентах”

Май

8-9 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Бязняк В.У.

Музейны ўрок “Назаўжды ў нашых сэрпцах”

Май

5 – 7 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лось П.А., Гацкая І.І.

Круглы стол “Не пераступі закон”

Май

8 - 10 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Гацкая І.І.

Інфармацыйная гадзіна “Хроніка Вялікай перамогі”

Май

1 – 11кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лукашэвіч Л.А.

Удзел у рэспубліканскіх акцыях

На працягу года

1 – 11 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Кл. кір-кі

Маральна-прававое выхаванне

Гульня “Яго вялікасць Хлеб”

Верасень

5 – 7 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лагута С.А.

Гадзіна роздуму “Быць Талерантным”

Верасень

5 - 7 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лукашэвіч Л.А.

Пазнавальная гульня “Свет этыкету”

Верасень

9-11 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Куканава К.Р.

Вусны часопіс “Квітней, мой родны край”

Верасень

1- 4 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Рахманька В.А.

Дыскусія “Як быць шчаслівым?”

Кастрычнік

5 – 7 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лукашэвіч Л.А.

Прававы лекторый “Права быць дзіцём”

Кастрычнік

7- 9 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Бязняк В.У.

Прагляд і абмеркаванне фільма “Куды ідзеш?”

Кастрычнік

9 -11 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Гацкая І.І.

Класная гадзіна “Чалавек нарадзіўся, каб стаць паспяховым”

Кастрычнік

10-11 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Куканава К.Р.

Гадзіна зносін “Дабрыня пачынаецца з дзяцінства”

Лістапад

5 – 7 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лось П.А.

Дыскусія “Сябры – бясцэнны капітал”

Лістапад

9 - 11 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Гацкая І.І.

Падарожжа ў мінулае “Спакон веку”. Гісторыя ўзнікнення права.

Лістапад

9-11 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лагута С.А.

Гульня “Як быць талерантным?”

Лістапад

5 – 8 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лагута С.А.

Вусны часопіс “Мы ўсе такія розныя”

Лістапад

9 – 10 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Гацкая І.І.

Дзелавая гульня “Заканадаўцы”

Снежань

7 -9 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Бязняк В.У.

Урок этыкі “Азбука ветлівасці”

Снежань

5 -7 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лось П.А.

Дыскусія “Ці можна быць вольным без адказнасці?”

Снежань

8 -11 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Куканава К.Р.

Літаратурнае лато “Што за цуда гэтыя казкі!”

Студзень

1 – 4 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Гурыновіч І.А.



  1   2   3   4


База данных защищена авторским правом ©vuchoba.org 2019
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка