План сацыяльнай, выхаваўчай І ідэалагічнай работы на 2014/2015 навучальны год



старонка4/4
Дата канвертавання18.07.2016
Памер0.63 Mb.
1   2   3   4

Культура быта і дасуга

Шоу-праграма “Самая абаяльная і прывабная”

Верасень

1-4 кл.

5-9 кл.


ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Андрэйчык Т.М.

Браніцкая Л.М.



Конкурсная праграма “Уся справа ў капелюшы”

Верасень

5 – 7 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лось П.А.

Час роздуму “Кропка падзення”

Верасень

10-11 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Куканава К.Р.

Лірычна-музычная кампазіцыя “Свет маёй душы”

Верасень

7 -11 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Гацкая І.І.

Інтэрактыўны занятак “Асоба і наркотыкі”

Верасень

9- 11 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Куканава К.Р.

Паход у асенні лес “Восеньскія фотаэцюды”

Верасень

5 -7 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лагута С.А.

Гульня “Звод законаў дабрыні”

Кастрычнік

7-11 кл.

1-4 кл.


ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Гацкая І.І.

Гурыновіч І.А.



Віртуальнае падарожжа “7 цудаў свету”

Кастрычнік

5-9 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Браніцкая Л.М.

Пазнавальная гульня “Востраў міфаў”

Кастрычнік

5 – 7 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лукашэвіч Л.А.

Літаратурная віктарына “Шчаслівы выпадак”

Кастрычнік

5 – 8 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лагута С.А.

Агеньчык “Культура вольнага часу”

Кастрычнік

9-11 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Куканава К.Р.

Гульнёвая праграма “Свята восені”

Лістапад

5 – 9 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лагута С.А.

Літаратурна-музычная гасцёўня “Музыка і мы”

Лістапад

5-11 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лагута С.А.

Экалагічная гульня “Рэспубліка “Радасць”

Лістапад

5 – 8 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лось П.А.

Урок-разважанне “Калі таварыш памыляецца”

Лістапад

7 – 9 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Бязняк В.У.

Дыскатэка “Самае каштоўнае ў чалавека – жыццё”

1 раз у чвэрць

5-11 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Кл. кір-кі

Віктарына-гульня “Здоров будешь – всё добудешь!”

Снежань

5 -8 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лагута С.А.

Гульня-конкурс “Невядомае аб вядомым”

Снежань

1-4 кл.

5-9 кл.


ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Зусько З.Д.

Бязняк В.У.



Ток-шоу “Курэнне – даніна модзе, звычка, хвароба”

Снежань

9 -11 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Куканава К.Р.

Спартландыя “Вясёлыя старты”

Снежань

1-4 кл.

5-9 кл.


ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Зайцаў У.П.,

Кл. кір-кі



Сустрэча аматараў музыкі

Студзень

5-8 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лось П.А.

Праслухоўванне і абмеркаванне аўтарскіх песень Святланы Капыловай “Спявай, душа”

Студзень

5-7 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лагута С.А.

Шоў-праграма “Зімні серпантын”

Студзень

1-4 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Кл. кір-кі

Гульня-конкурс “Путешествие по стране Сообразим-Вообразим»

Люты

1-4 кл.



ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Гурыновіч І.А.



Гадзіна роздуму “Сяброўства цвёрдыя законы”

Люты

7 – 10 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Браніцкая Л.М.

Класная гадзіна “Дружбай даражыць умейце!”

Люты

7 – 9 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Бязняк В.У.

Забаўляльна-пазнавальная праграма “Тайна твайго імя”

Сакавік

5 – 8 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лось П.А.

Экскурсія “Мірскі замак – адно з цудаў свету”

Сакавік

7-11 кл.
1-4 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Куканава К.Р.

Зусько З.Дз.



Конкурсная забаўляльная праграма “У гасцях у смеха”

Красавік

5 – 7 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лукашэвіч Л.А.

Гульня-спаборніцтва “Што? Дзе? Калі?”

Красавік

8-11 кл.

1-4 кл.


ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Гацкая І.І. АндрэйчыкТ.М.

Гадзіна роздуму “Вірус брыдкаслоўя”

Красавік

8-11 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Куканава К.Р.

Вусны часопіс “Наш сябар – кіно”

Красавік

5 – 7 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лось П.А.

Эрудзіт-лато “Па старонках любімых кніг”

Май

5 – 7 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лукашэвіч Л.А.

Урокі этыкету “Як навучыцца быць адказным за свае ўчынкі”

Май

9-11 кл.

1-6 кл.


ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Гацкая І.І.

Зусько З.Д.



Пазнавальная гульня “Слабое звяно”

Май

5 – 8 кл.

ДУА “Ба-ранавіцкая СШ”

Лось П.А.


Традыцыйныя святы і мерапрыемствы


Тэрмін правядзення

Назва мерапрыемства

Адказны

Верасень

Урачыстая лінейка, прысвечаная першаму званку “Прывітанне, школа!”

Зусько З.Д.

Кастрычнік

Дзень Настаўніка “Настаўнік наш, прымі паклон зямны!”

Браніцкая Л.М.

Кастрычнік

Літаратурна-музычная праграма, прысвечаная Дню Маці “Цяпло маміных рук”

Зусько З.Дз.

Кастрычнік

Лірычная кампазіцыя “Скажы добрае слова пра маці”

Кл. кір-кі

Кастрычнік

Святочны вечар, прысвечаны Дню Маці “Чалавек, на якім трымаецца дом”

Лагута С.А.

Снежань

Навагодняя святочная праграма “У царстве слаўнага Мароза”

Рахманька В.А.

Снежань

Навагодні баль “Навагодняя казка”

Лукашэвіч Л.А.

Люты

Вечар сустрэчы з выпускнікамі “Сустрэча тых, хто не лічыць гады”

Куканава К.Р.

Люты

Дзень Святога Валянціна “”Пакуль мы любім – мы жывём!”

Бязняк В.У.

Люты

Дзень абаронцы Айчыны “Абаронцам Радзімы славу пяём”

Лось П.А.

Сакавік

Святочная праграма, прысвечаная 8 Сакавіка “Я люблю цябе да слёз...”

Гацкая І.І.

Сакавік

Святочная праграма, прысвечаная 8 Сакавіка “Добрае слова - мама”

Гурыновіч І.А.

Май

Мітынг “Подзвігу народа жыць у вяках!”

Педагог-арганізатар

Май

Літаратурна-музычная кампазіцыя “Гартаючы старонкі гісторыі…”

Кл. кір-кі

Май

Дзень сям’і “Як здорава, што ўсе мы тут сёння сабраліся!”

Кл. кір-кі

Май

Урачыстая лінейка, прысвечаная апошняму званку “Не ўсе мы школе гаворым: “Бывай!”

Гацкая І.І.

Чэрвень

Выпускны баль “Чакаюць нас новыя таямніцы лёсу”

Куканава К.Р.


План мерапрыемстваў, прысвечаных 70-годдзю Перамогі савецкага народа ў Вялікай Айчыннай вайне

Тэрмін правядзення

Назва мерапрыемства

Адказны

На працягу года

Удзел у рэспубліканскай акцыі “Дзякуй салдатам Перамогі за тое, што не ведаем вайны”

Кл. кір-кі

На працягу года

Удзел у рэспубліканскай акцыі “Поклонимся великим тем годам”

Кл. кір-кі

Верасень

Акцыя “Клопат” (наведванне ветэрана ВАВ Данько А.З., былога вязня Гоцка А.М., мацярок воінаў-афганцаў Федарака Я.В., Лагута А.І., аказанне пасільнай дапамогі па навядзенню парадку ў двары)

Браніцкая Л.М., Куканава К.Р.

Верасень

Круглы стол “Непрыдуманыя героі”

Гацкая І.І.

Верасень

Збор піянерскай дружыны “Піянеры –героі Вялікай Айчыннай вайны”

Лагута С.А.

Кастрычнік

Гутарка “Мір і вайна вачыма дзяцей”

Гурыновіч І.А.

Кастрычнік

Конкурс чытачоў вершаў пра вайну

Куканава К.Р.

Кастрычнік

Вусны часопіс “Любоў мая – Беларусь”

Лось П.А.

Кастрычнік

Конкурс малюнкаў “Я жыву ў мірнай краіне”

Андрэйчык Т.М.

Лістапад

Акцыя “Клопат” (догляд за помнікамі)

Браніцкая Л.М., Лукашэвіч Л.А.

Лістапад

Знаёмства з кнігай “Ніколі не забудзем”

Андрэйчык Т.М.

Снежань

Гульня-падарожжа “Я і планета”

Гацкая І.І.

Снежань

Вусны часопіс “Шрамы мінулай вайны”

Браніцкая Л.М.

Снежань

Конкурс плакатаў “НЕ – вайне!”

Лагута С.А.

Студзень

Літаратурна-музычная кампазіцыя “Твар у твар са смерцю”

Лукашэвіч Л.А.

Студзень

Гістарычная гадзіна “Вайна і дзеці”

Рахманька В.А.

Люты

Сустрэча з ветэранамі вайны “Зямны паклон Вам, героі Перамогі”

Педагог-арганізатар

Люты

Вусны часопіс “Па дарогах афганскай вайны”

Куканава К.Р.

Люты

Акцыя “Ветэран побач”

Кл. кір-кі

Сакавік

Урок мужнасці “Хатынь”

Андрэйчык Т.М.

Сакавік

Літаратурна-музычная кампазіцыя “Абаронцам Радзімы славу пяём”

Лось П.А.

Красавік

Конкурс малюнкаў, плакатаў “Сонца мая”

Кл. кір-кі

Красавік

Завочнае падарожжа “Перагортваючы старонкі гісторыі”

Браніцкая Л.М

Май

Віктарына “Ці ведаеш ты герояў Вялікай Айчыннай вайны?”

Гацкая І.І.

Май

Мітынг “Подзвігу народа жыць у вяках!”

Пед-г-арг-р

Май

Літаратурная гасцінная “Хай не будзе вайны ніколі!” (вершы для дзяцей пра вайну)

Бібліятэкар СДНТ

Май

Акцыя “Зорка – ветэрану”

Зусько З.Дз.

Браніцкая Л.М.



Чэрвень

Вусны часопіс “Важныя старонкі вайны”

Кл. кір-кі



1   2   3   4


База данных защищена авторским правом ©vuchoba.org 2019
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка