Правядзення агульнагімназічнай дэкады Я. Ф. Карскага (да 20 годдзя музея ў гімназіі) 21 студзеня – 31 студзеня 2015 года



Дата канвертавання15.05.2016
Памер83.72 Kb.
ТыпКонкурс

План


правядзення агульнагімназічнай дэкады Я.Ф.Карскага

(да 20 годдзя музея ў гімназіі)

21 студзеня – 31 студзеня 2015 года


Дата

Мерапрыемства


Класы



Час, месца



Адказныя


Конкурс малюнкаў “Люблю цябе, мая старонка.Мая радзіма, Беларусь!”

1-11 класы

На працягу тыдня

Класныя кіраўнікі,

Свекла Л.М., Шаньгіна І.М.



Мультымедыйная прэзентацыя ў музеі “Беларуская хатка”

6 класы

Музей,

класныя гадзіны



Карнялюк В.Р.,

выхавацелі УА

6-х класаў


Мультымедыйная прэзентацыя “Бліжняе кола Яўхіма Карскага”

7 класы

Класныя гадзіны,

музей


Экскурсаводы музея, выхавацелі УА

7-х класаў



Інтэлектуальная гульня «Што я ведаю пра Беларусь»

5-9 класы

Класныя гадзіны,

ІБЦ


Лагодская Т.А.,

Нагорная І.Ю., выхавацелі УА



Серада

21 студзеня

Спектакль “Я.Ф.Карскі” гімназічнага тэатра “Антэй”

9 М,У класы

14.35

музей


Забоева Л.І.

Падрыхтоўка да гульні “Горад святога Губерта”


4 класы

Каб. 122

Карнялюк В.Р.,

класныя кіраўнікі

4-х класаў


Беларускія народныя гульні


1-2 класы


На працягу дня,

каб. ГПД


Выхавацелі ГПД


Чацвер

22 студзеня

Слуханне беларускіх казак


1 класы


па раскладзе

ўрокаў


Настаўнікі

1-х класаў




Свята беларускай нацыянальнай кухні


2 класы


12.40,

кл. каб.


Настаўнікі

2-х класаў



Экскурсіі ў музей Я.Ф. Карскага



4 класы


8.30 – 4ю

9.25 – 4у

10.30 – 4я

11.35 – 4ч

12.40 – 4э


Карнялюк В.Р.,

Зянько А.М.,

класныя кіраўнікі

4-х класаў



Сустрэча з паэтам, членам Саюза пісьменнікаў Беларусі Пятром Сямінскім

9 Ю,И класы

14.30

Каб. 122


Зянько А.М.,

выхавацелі УА

9-х класаў


Пятніца

23 студзеня

Займальная беларуская мова

2-3 класы


Па раскладзе

ўрокаў


Настаўнікі

2-3-х класаў



Завочнае падарожжа па Беларусі


4 класы

па раскладзе

ўрокаў “Чалавек і свет”



Настаўнікі

4 класаў


Інтэлектуальная гульня “Горад святога Губерта”


4 класы


13.40

ІБЦ



Карнялюк В.Р.,

класныя кіраўнікі

4-х класаў


Творчая сустрэча з майстрам лялек Кудрашовай О.П.

8 У,Л,И класы

14.30

Каб. 122


Карнялюк В.Р.,

выхавацелі УА

8-х класаў


Панядзелак

26 студзеня


Турнір «Знаўцы роднай мовы»

1 класы


Актавая зала

12.00


Іванова С.М..,

настаўнікі 1-х класаў



Выстава малюнкаў

1-11 класы

Каб. 122,

файе гімназіі



Свекла Л.М.,

Шаньгіна І.М.




Творчая сустрэча з бардам і выканаўцам асабістых песень Дзікевічам Ю.М.

10 М,И класы

14.30

Каб. 122


Зянько А.М.,

выхавацелі УА

10-х класаў


Аўторак

27студзеня

Гульня «Размаўляем па-беларуску»


3 класы


12.40,

к. 122



Мілоста К.Б.,

настаўнікі 3-х класаў



Урокі займальнай граматыкі

4 класы

па раскладзе

ўрокаў


Настаўнікі

4-х класаў




Урачыстаея цырымонія ўручэнне білетаў п/а ГА “БРСМ”

10 “У” клас

Кабінет 122

11.20


Жук Л.І.,

выхавацель УА

10 “У” класа


Серада

28 студзеня

Выстава дэкаратыўна-прыкладнага мастацтва “Падарожжа у свет творчасці”

4-7 класы

10.00

Файе гімназіі



Магілевец К.З.



Творчая сустрэча з паэтам, членам Расійскага Саюза пісьменнікаў Ігарам Субоціным

8 Ю,М класы

14.30

Каб. 122


Зянько А.М.,

выхавацелі УА

8-х класаў


Чацвер

29 студзеня

Конкурс чытачоў беларускай паэзіі «Зіма! Весялей цябе няма!»

1-2 класы


13.00

ІБЦ


Іванова С.Н.,

настаўнікі 1-2 класаў




Творчая сустрэча з бардам і выканаўцам асабістых песень Дзікевічам Ю.М.

10 У,Ю класы

14.30

Актавая зала



Зянько А.М.,

выхавацелі УА

10-х класаў


Творчая сустрэча з празаікам Фаменковай І.В.

11 М,Я

14.35

Каб.122


Баравік І.Н.,

выхавацелі УА

11-х класаў


Конкурс чытачоў паэзіі Р.Барадуліна “Вечнасць у кожным дні чалавечага жыцця…”

5-10 классы

15.20

ІБЦ


Даўлюд І.М.,

настаўнікі бел. мовы



Пятніца

30 студзеня

Музычнае віншаванне ад гімназічнага фальклорнага ансамбля “Румлёускія зорачкі”

1-11 класы

10.10-10.30

Файе гімназіі



Асмаковіч З.С.

Экскурсійны маршрут “Вандроўка па гімназіі” (музей Я.Ф.Карскага, інфармацыйна бібліятэчны цэнтр, інфармацыйна рэсурсны цэнтр, піянерская детская арганізацыя “Камета”, детская арганізацыя “ЭКАСВЕТ”

5 класы

10.30

па гімназічным станцыям



Выхавацелі УА

5-х класаў



Урачыстая цэрымонія прысвячэння вучняў 5-х класаў у гімназісты і ўзнагароджанне лепшых вучняў 11-х класаў стыпендыяй імя акадэміка Я.Ф. Карскага

5-я, 11-я класы

Актавая зала

12.00


Рымко А.В., Жук Л.І., выхавацелі УА

5, 11-х класаў



Конкурс чытачоў беларускай паэзіі «Зіма! Весялей цябе няма!»

3-4 класы


13.30,

к.129


Юрэвіч Г.С.,

настаўнікі 3-4-х класаў



«Свая гульня»


4 класы


12.00,

ІБЦ


Праневіч С.І.,

настаўнікі 4-х класаў



Субота

31 студзеня

«Сустрэча з казкай» (Iнсцэнiроўка беларускiх казак)


2 класы

10.00,

акт. зала



Дуброўнік А.У.,

класныя кіраўнікі



2-х класаў


: wp-content -> uploads -> 2015
2015 -> Вучэбны матэрыял да ўрока №9 М. М. Брылеўскі
2015 -> Метадычныя рэкамендацыі па правядзенні 1 верасня першага ўрока І мерапрыемстваў, прысвечаных Дню ведаў
2015 -> Расклад работы аб’яднанняў па інтарэсах І спартыўных секцый дуа “Шаняўская сярэдняя школа імя Міколы Засіма” на канікулы з 25. 10 па 01. 11. 2015 года
2015 -> Тема недели: цик беларуси утвердил итоги выборов Президента 3
2015 -> Программа деятельности правительства Беларуси на 2015 год 4
2015 -> Тема недели. Выборы-2015: цик беларуси зарегистрировал четырех кандидатов на пост Президента 3
2015 -> Час правядзення Мерапрыемствы
2015 -> Завочнае аддзяленне 3 верасня




База данных защищена авторским правом ©vuchoba.org 2019
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка