Аддзела адукацыі, спорту і турызму Дзяржынскага райвыканкама



Дата канвертавання30.06.2016
Памер178.4 Kb.
ЗАЦВЯРДЖАЮ

Начальнік аддзела адукацыі,

спорту і турызму

В.І.Матусевіч



ПЛАН

работы аддзела адукацыі, спорту і турызму Дзяржынскага райвыканкама

на студзень 2014 г.

Будзь эталонам якасці!

Стыў Джобс

Дата

Мерапрыемствы

Адказныя

8,13, 20, 24, 27

Пасяджэнне раённага выканаўчага камітэта

Матусевіч В.І.


10, 23

Пасяджэнне камісіі па справах непаўналетніх

Кананюк Л.А.

панядзелак

9.00-11.00



Правядзенне тэлефоннай “гарачай лініі” па пытаннях адукацыі


Матусевіч В.І.

13

17




Абласная алімпіяда па замежнай мове (на базе ААТПЛ г.Дзяржынска)

Адкрыццё алімпіяды (19.00)



Цырымонія ўзнагароджання пераможцаў алімпіяды ( г.Дзяржынск, 10.00)


Апраніч Т.В.

Платкоўская Т.І

22

Абласны фестываль педагагічнага майстэрства “Лепшыя з лепшых” (СШ № 1 г.Фаніпаля)

Апраніч Т.В.

Халопіца Г.У.

17

Адзіны дзень інфармавання (аддзел, установы адукацыі)

Апраніч Т.В.

Кіраўнікі УА

28

Нарада кіраўнікоў устаноў агульнай сярэдняй, дашкольнай і дататковай адукацыі (гімназія г.Фаніпаля)




Аб выкананні ў 2013 годзе плана мерапрыемстваў па рэалізацыі дзяржаўных праграм на 2011-2015 гады

Гарадзецкая Л.А.

Аб дзейнасці адміністрацыі і педагагічнага калектыву ДУА “Гімназіі г.Фаніпаля” па падрыхтоўке выпускнікоў да ўдзелу ў ЦТ

Ляўко А.М.,

Майсейчык Г.К.

Вішнеўская А.У.

Аб выніках работы СПЦ, устаноў адукацыі па выкананні патрабаванняў Дэкрэта № 18 у 2013 годдзе

Макарэвіч В.А.

Кіраўнікі УА

Дзейнасць ўстаноў адукацыі па стварэнні і развіцці бізнэс-кампаній

Гапанькова Г.У.

30

Фінал конкурсу прафесійнага майстэрства педагагічных работнікаў “Настаўнік года Дзяржынскага раёна – 2013” (СШ №4 г.Дзяржынска)

Апраніч Т.В.

Южык Г.І.

Лукша Л.К

Яшчук Н.В.

  1. Раённыя мерапрыемствы з вучнямі ўстаноў сярэдняй адукацыі

03

Правядзенне дабрачыннага свята “Рабі дабро” у рамках сацыяльна значнай акцыі ДРП “Далоў абыякавасць!” (Гімназія г.Дзяржынска, 12.00)

Яшчук Н.В.

Дубоўская В.А.













02-08

Рэалізацыя праекта “Бяспечныя зімовыя кнікулы” (установы адукацыі)

Кіраўнікі УА










02-12

Падрыхтоўка каманды раёна да удзелу ў абласных алімпіядах па вучэбных прадметах

Паўхлеб Л.С.

Кіраўнікі УА










08 - 25

Раённы этап рэспубліканскага конкурсу па айчыннай гісторыі, прысвечаны 70-годдзю вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў

Бурынская Г.Ю.










11,25

Занальныя спаборніцтвы па турысцка - прыкладным шматбор'і сярод устаноў адукацыі (па асобным плане)

Чабоцька У.М.










13-17

Удзел каманды раёна ў абласных алімпіядах па вучэбных прадметах

Паўхлеб Л.С.










да 10

Раённы этап міжнароднага конкурсу “Энергія і асяроддзе пражывання” (РВМК)

Южык Г.І.

Хаменка А.К.










14

Занальны этап ІІІ Рэспубліканскага конкурсу-агляда дзіцячай творчасці «Здравствуй, мир!», завочны конкурс сцэнарных распрацовак «Арт-ідэя» сярод устаноў агульнай сярэдняй і дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі (г. Стоўбцы)

Яшчук Н.В.










19

II тур чэмпіянату Мінскай вобласці па інтэлектуальных гульнях “Што? Дзе? Калі?” (гімназія г.Фаніпаля)

Токарава Т.Л.










23

Конкурс па фізіцы “Зубраня” для вучняў 6-11 класаў

Бурынская Г.Ю.










24

Конкурс піянерскіх каманд па чарлідынгу «Піянерскія іскры»

Яшчук Н.В.










24

Конкурс па біялогіі “Сініца” (установы адукацыі)

Южык Г.І.









Да 30.01


Удзел у абласным этапе рэспубліканскага конкурсу навуковых біёлага-экалагічных работ вучняў УАСА і УДА дзяцей і моладзі (РЭБЦ)

Южык Г.І.

Хаменка А.К.










Да 30.01

Удзел у абласной акцыі “Новае жыццё старых рэчаў”

Яшчук Н.В.













2. Фізкультурна-аздараўленчая і спартыўна-масавая работа







03

Раённая спартакіяда работнікаў адукацыі (гімназія №1 г.Дзяржынска, 10.00)

Кірэева Л.А.













04

Першынства ДЮСШ сярод груп пачатковай падрыхтоўкі (ДЮСШ)

Маеўскі А.А.


Спаборніцтвы па лёгкаатлетычным кросе сярод устаноў адукацыі (гімназія г.Фаніпаля)

Карповіч Д.М.




04

Турнір па міні-футболе сярод юнакоў 2001 г.н. і маладзейшых (ДЮСШ)

Маеўскі А.А.











10-12

Спартакіяда ДЮСШ Мінскай вобласці па настольным тэнісе сярод юнакоў і дзяўчат 1999 г.н. і маладзейшых (г. Барысаў)

Маеўскі А.А.

.










16

Раённыя спаборніцтвы па шматбор’і “Здароўе” сярод гарадскіх УА (гімназія г. Фаніпаля)

Маеўскі А.А.










17

Раённыя спаборніцтвы па шматбор’і “Здароўе” сярод сельскіх школ (гімназія г. Фаніпаля)

Маеўскі А.А.










19

Спаборніцтвы па лыжных гонках “Дзяржынская лыжня 2014” (гімназія г. Фаніпаля)

Кулявец С.В.










21-22

“Алімпійскія Дні молодзі” Мінскай вобласці па барацьбе дзюдо сярод юнакоў і дзяўчат 1998-1999 г.н. і маладзейшых (г. Мінск)

Маеўскі А.А.


Унутрышкольныя спаборніцтвы па футболе сярод груп пачатковай падрыхтоўкі (Стадыён)

Юркевіч М.М.




24

Раённыя спаборніцтвы па зімняім шматбор’і “Абаронца Айчыны”(гімназія г. Фаніпаля)

Маеўскі А.А.

Чэмпіянат Мінскай вобласці па футболе сярод каманд першай лігі (“Лівадыя-ЮНІ”) (5,20; Дзяржынск)

Герасенка А.С.




26

Спартакіяда сярод сельскагаспадарчых прадпрыемстваў (Забалацкі ВПК ДС-БШ)

Кулявец С.В.










28-30

Удзел у першынстве Мінскай вобласці па лыжным арыенціраванні сярод навучэнцаў

Чабоцька У.М.










студзень

Занальныя спаборніцтвы па шматбор'і «Здароўе»

Маеўскі А.А.










студзень

Удзел у абласных і рэспубліканскіх спаборніцтвах (па асобным плане)

Герасенка А.С.










3. Работа з педкадрамі, арганізацыйна-метадычнае суправаджэнне

04

Навучальныя аўтарскія экспертна-медыйныя інфармацыйна-метадычныя семінары Сізанава Аляксандра Мікалаевіча (гімназія г.Фаніпаля, 10.00)

Гапанькова Г.У.

08

РМА настаўнікаў англійскай мовы «Дзейнасць рэсурснага цэнтра па замежнай мове як адзін са шляхоў павышэння якасці выкладання прадмета» (гімназія г.Фаніпаля)

Мойса Т.І.

08

Краязнаўчыя чытанні (ЦТіК, Станькава, Паркавая, 10)

Чабоцька У.М.

08

РМА настаўнікаў геаграфіі “Удасканаленне методыкі правядзення сучаснага ўрока” (СШ №2 г.Дзяржынска)

Южык Г.І.

08

Рэалізацыя праекта “Асобасная інклюзія як фактар эфектыўнага навучання дзяцей з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця” (ЦКРНіР)

Чыгір Т.К.

08

Раённае метадычнае аб’яднанне настаўніка-дэфектолагаў “Узаемадзеянне школьных спецыялістаў у арганізацыі і змесце адукацыйнага працэсу” (СШ №2 г.Дзяржынска)

Чыгір Т.К.

10

Рэалізацыя праекта “Асобасная інклюзія як фактар эфектыўнага навучання дзяцей з АПФР” для намеснікаў загадчыкаў устаноў дашкольнай адукацыі” (ЦКРНіР)

Чыгір Т.К.



10

Кансультацыя для намеснікаў загадчыкаў дашкольных устаноў адукацыі па арганізацыі спецыяльнай адукацыі (ЦКРНіР)

Чыгір Т.К.

13-24


II тур конкурсу прафесійнага майстэрства педагагічных работнікаў “Настаўнік года Дзяржынскага раёна – 2013”:

Апраніч Т.В

метадысты РВМК, намеснікі кіраўнікоў УА

13-16 (па графіку)

урокі ў незнаёмых класах (установы адукацыі);


17

відэаўрокі (РВМК);

20

псіхолага-педагагічнае тэсціраванне (гімназія №1 г.Дзяржынска

23-24


майстар-класы для педагогаў (гімназія г.Дзяржынска)

15

Занятак творчай групы “ІКТ-тэхналогія” (ДЦРД г.Дзяржынска)

Грыгаровіч Т.В.

16

РМА выхавальнікаў старэйшых груп (Яслі-сад №5 г.Дзяржынска)

Грыгаровіч Т.В.

16

Вучоба грамадскіх інспектараў па ахове працы

Кірэева Л.А.

16

Семінар-практыкум педагогаў сацыяльных “Стратэгіі прыцягнення бацькоў да сумеснай работы па сямейнай рэабілітацыі” (СШ №2 г.Дзяржынска)

Макарэвіч В.А.

17

Занятак творчай групы “Экапедагогіка” (Яслі-сад №7 г.Дзяржынска)

Грыгаровіч Т.В.

да 20

Удзел у абласным конкурсе на лепшую метадычную распрацоўку заняткаў “Школа энергазберажэння”

Яшчук Н.В.

21

РМА выхавальнікаў другіх малодшых груп ( Станькаўскі дзіцячы сад №1 )

Грыгаровіч Т.В.

21

Планаванне работы на вучэбна-доследных участках і па добраўпарадкаванні і азеляненні тэрыторый устаноў адукацыі (гімназія г.Дзяржынска,14.00)

Южык Г.І.

Хаменка А.К.

21

Семінар-практыкум педагогаў-псіхолагаў “Навучанне новым метадам прафарыентацыйнай работы ва ўстановах адукацыі” (гімназія г.Дзяржынска)

Макарэвіч В.А.

23

РМА «Эфектыўныя формы работы па забеспячэнні падтрымкі дзіцячых і моладзевых ініцыятыў» (Бараўскі ВПК ЯС-СШ)

Яшчук Н.В.

23

Семінар для загадчыкаў устаноў дашкольнай адукацыі ў межах работы Школы кіравання дашкольнай установай (ДЦРД п.Энэргетыкаў)

Грыгаровіч Т.В.

23

Семінар са старшынямі прафкамаў

Кірэева Л.А.

30

Занятак Школы пачынаючага выхавальніка (Яслі-сад №7 г.Дзяржынска)

Грыгаровіч Т.В.

4. Арганізацыйная работа, аналіз, кантроль

02-08

Вывучэнне дзейнасці УАСА па якасці арганізацыі работы аздараўленчых лагераў і вольнага часу навучэнцаў у перыяд зімовых канікул (інфармацыя)

Гапанькова Г.У.

Юркевіч А.Ц.

04

Камісія па матэрыяльным стымуляванні працы кіраўнікоў устаноў

Матусевіч В.І.

08

Вывучэнне дзейнасці ДУА “Яслі – сад №2 г. Дзяржынска” па выкананні рэкамендацый па выніках вывучэння ўстановы адукацыі ў 2012/2013 навучальным годзе

Грыгаровіч Т.В.

14–16

Вывучэнне дзейнасці адміністрацыі ўстаноў дашкольнай адукацыі па павышэнні кваліфікацыі педагогаў (інфармацыя)

Грыгаровіч Т.В.

22 – 24

Вывучэнне дзейнасці ВПК ДС-Ш па выкананні рашэння савета аддзела №1 ад 19.12.2012 г. “Эфектыўнасць дзейнасці вучэбна-педагагічных комплексаў дзіцячы сад-школа па забеспячэнні якасці дашкольнай адукацыі ” (інфармацыя)

Грыгаровіч Т.В.

17, 24, 31

Дні прафілактыкі: Станькаўская СШ ім. М.Казея, Скірмантаўская СШ, Негарэльская СШ №1 (інфармацыя)

Макарэвіч В.А.

Да 20

Сумесная дзейнасць аддзела і ўстаноў адукацыі па стварэнні праграмы якасці навучання па агульнаадукацыйных прадметах

Апраніч Т.В.

Кіраўнікі УА

Да 20

Сумесная дзейнасць аддзела і ўстаноў адукацыі па стварэнні праграмы “Падтрымаць чалавека”

Гапанькова Г.У.

Макарэвіч В.А.

22, 28

Дні ДРК ва ўстановах дашкольнай адукацыі (інфармацыя)

Грыгаровіч Т.В.

14, 28

Дні ДРК ва ўстановах агульнай сярэдняй адукацыі: аналіз выкладання агульнаадукацыйных прадметаў (інфармацыя)

Апраніч Т.В.

25.01

“Дырэктарская субота” “Шосты школьны дзень - час актыўнага ўзаемадзеяння ўстановы з бацькамі” (інфармацыя)

Гапанькова Г.У.

28

Камісія аддзела па праверцы ведаў спецыялістаў па ахове працы (Кірава, 10, 14.00)

Бушыла Н.В.

30

Дзень аховы працы (установы адукацыі)

Кіраўнікі ўстаноў

Да 30.01

Кантроль выканання прынятых рашэнняў

Апраніч Т.В.

Спецыялісты

Да 30.01

Вывучэнне зместу сайтаў устаноў агульнай сярэдняй адукацыі (інфармацыя)

Мойса Т.І.

Куратары УА

Да 30.01

Вывучэнне дзейнасці ўстаноў дадатковай адукацыі (загад)

Апраніч Т.В.

Гапанькова Г.У.

Камісія

Да 30.01

Вывучэнне дзейнасці УА па навучанню навучэнцаў плаванні (інфармацыя)

Апраніч Т.В.

Да 30.01

Актуалізацыя спісаў дзяцей, якія пражываюць на тэрыторыі замацаваных за ўстановамі адукацыі мікрараёнаў і якія падлягаюць навучанню на ўзроўні агульнай сярэдняй адукацыі (інфармацыя)

Паўхлеб Л.С.

Да 30.01

Аналіз здачы кваліфікацыйнага экзамену на пацвярджэнне вышэйшай катэгорыі педагагічнымі работнікамі (інфармацыя)

Южык Г.І.

Да 30.01

Аналіз здачы сертыфікацыйнага экзамену спецыялістаў сістэмы адукацыі як кваліфікаваных карыстальнікаў інфармацыйных тэхналогій (інфармацыя)

Южык Г.І.

Да 30.01

Карэкціроўка электроннай базы дадзеных “Кадры”

Южык Г.І.

5. Вытворчы савет пры начальніку аддзела адукацыі, спорту і турызму

09

Падвядзенне вынікаў дабрачыннай навагодняй акцыі «Нашы дзеці»

Гапанькова Г.У.

13

Зацвярджэнне наменклатуры спраў аддзела адукацыі, спотру і турызму

Шыбко Ю.Д.

20

Работа кіраўнікоў УА па прыняцці мер па эканаміі ПЭР

Меры па засваенні бюджэтных сродкаў на 2013 год


Сістэма работы аддзела, устаноў адукацыі і СПЦ з дзецьмі, якія знаходзяцца ў сацыяльна небяспечным становішчы

Бярозка А.П.

Натынчык А.Я.

Гарадзецкая Л.А.

Гапанькова Г.У.

Макарэвіч В.А.

27

Выкананне базавага, сярэдняга ўсенавуча

Аптымізацыя сістэмы дадатковай адукацыі



Паўхлеб Л.С.

Гапанькова Г.У.

6. Вытворчы савет пры намесніку начальніка аддзела адукацыі, спорту і турызму

08

Аб выніках правядзення збораў па падрыхтоўцы да ўдзелу ў абласной алімпіядзе

Паўхлеб Л.С.

14

Аб прамежкавых выніках вывучэння прадметаў на павышаным узроўні

Паўхлеб Л.С.

21

Аб выніках здачы кваліфікацыйнага экзамену на пацвярджэнне вышэйшай катэгорыі педагагічнымі работнікамі, сертыфікацыйнага экзамену спецыялістаў

Южык Г.І.


Намеснік начальніка аддзела адукацыі, спорту і турызму Т.В.Апраніч


Поделитесь с Вашими друзьями:




База данных защищена авторским правом ©vuchoba.org 2020
звярнуцца да адміністрацыі

войти | регистрация
    Галоўная старонка


загрузить материал