Конкурс " Бібліятэка цэнтр духоўнай асветы і выхавання"



Дата канвертавання29.11.2016
Памер61.72 Kb.
ТыпКонкурс
ІІ Рэспубліканскі конкурс

Бібліятэка – цэнтр духоўнай асветы і выхавання”


На падставе рапарта Праасвяшчэннага Веніаміна, епіскапа Барысаўскага і Мар’інагорскага, старшыні Сінадальнага аддзела рэлігійнай адукацыі і катэхізацыі Беларускай праваслаўнай царквы ад 14 ліпеня 2016 г. № 39 аб падвядзенні вынікаў ІІ Рэспубліканскага конкурсу “Бібліятэка – цэнтр духоўнай асветы і выхавання”, які адбыўся 5 ліпеня 2016 г., Мітрапалітам Мінскім і Заслаўскім Паўлам, Патрыяршым Экзархам усяе Беларусі 27 ліпеня 2016 г. было зацверджана наступнае рашэнне журы:
1.1. У намінацыі “Духоўна-маральнае выхаванне дзяцей і моладзі”

Гран-пры прысуджаецца:

Фундаментальнай бібліятэцы Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта;


Першае месца прысуджаецца:

сярод гарадскіх і раённых бібліятэк:

Цэнтральнай раённай бібліятэцы імя М. Засіма ДУК “Пружанская раённая цэнтралізаваная бібліятэчная сістэма” Брэсцкай вобласці;

Бібліятэцы ДУА “Вілейская гімназія № 1 «Логас»” Мінскай вобласці;

сярод гарпасялковых і сельскіх бібліятэк:

Ізабелінскай сельскай бібліятэцы ДУК “Ваўкавыская раённая бібліятэка” Гродзенскай вобласці;


Другое месца прысуджаецца:

сярод гарадскіх і раённых бібліятэк:

ДУК “Салігорская раённая цэнтральная бібліятэка” Мінскай вобласці;

Бібліятэцы УА “Салігорскі дзяржаўны каледж” Мінскай вобласці;

сярод гарпасялковых і сельскіх бібліятэк:

Бібліятэцы ДУА “Узменская дзіцячы сад-базавая школа” Віцебскай вобласці.


Трэцяе месца прысуджаецца:

сярод гарадскіх і раённых бібліятэк:

Бібліятэцы-філіялу № 1 імя Я. Коласа УК “Цэнтралізаваная сістэма дзяржаўных публічных бібліятэк г. Магілёва” Магілёўскай вобласці;


Заахвоціць:

Дзіцячую бібліятэку-філіял Ганцавіцкай раённай бібліятэчнай сістэмы Брэсцкай вобласці.



1.2. У намінацыі “Гісторыя Праваслаўя роднага краю”:
Першае месца прысуджаецца:

сярод гарадскіх і раённых бібліятэк:

Бібліятэцы Свята-Багаяўленскага Куцеінскага мужчынскага манастыра Віцебскай епархіі Беларускай праваслаўнай царквы;



сярод гарпасялковых і сельскіх бібліятэк:

Бяздзежскай сельскай бібліятэцы Драгічынскай раённай цэнтралізаванай бібліятэчнай сістэмы Брэсцкай вобласці.


Другое месца прысуджаецца:

сярод гарадскіх і раённых бібліятэк:

Бібліятэцы ДУА “Сярэдняя школа № 18 імя Е. Полацкай г. Полацка” Віцебскай вобласці;



сярод гарпасялковых і сельскіх бібліятэк:

Обрубскай сельскай бібліятэцы-філіялу № 40 ДУК “Глыбокская цэнтралізаваная бібліятэчная сістэма” Віцебскай вобласці;


Трэцяе месца прысуджаецца:

сярод гарадскіх і раённых бібліятэк:

Іўеўскай раённай дзіцячай бібліятэцы ДУК “Іўеўская раённая бібліятэка” Гродзенскай вобласці.


1.3 У намінацыі “Сям'я – спадчынніца маральных і духоўных каштоўнасцей”:
Першае месца прысуджаецца:

сярод гарадскіх і раённых бібліятэк:

Краязнаўчаму цэнтру ДУК “Барысаўская цэнтральная раённая бібліятэка імя І.Х. Каладзеева” Мінскай вобласці;

Духоўна-асветніцкаму цэнтру “Вытокі” ДУК “Пінская гарадская цэнтральная бібліятэка” Брэсцкай вобласці;
Другое месца:

сярод гарадскіх і раённых бібліятэк :

Бібліятэцы ДУА “Сярэдняя школа № 191 г. Мінска”;


Заахвоціць:

ДУК “Цэнтралізаваная раённая бібліятэчная сетка Асіповіцкага раёна” Магілёўскай вобласці.



1.4 У намінацыі “Патрыятычнае выхаванне на праваслаўных традыцыях”
Першае месца прысуджаецца:

сярод гарадскіх і раённых бібліятэк:

Клімавіцкай цэнтральнай раённай бібліятэцы імя І. Пехцерава ДУК “Клімавіцкая бібліятэчная сетка” Магілёўскай вобласці;


Другое месца прысуджаецца:

сярод гарадскіх і раённых бібліятэк:

Бібліятэцы УА “Скідальскі дзяржаўны сельскагаспадарчы прафесійны ліцэй” Гродзенскай вобласці;


Трэцяе месца прысуджаецца:

сярод гарадскіх і раённых бібліятэк:

Бярозаўскай цэнтральнай раённай бібліятэцы ДУК “Бярозаўская раённая бібліятэчная сістэма” Брэсцкай вобласці;


Заахвоціць:

Бібліятэку УА “Відзаўскі дзяржаўны прафесійна-тэхнічны каледж” Віцебскай вобласці.


У ВЫНІКУ ўзнагародзіць:
1. Пераможцаў, якія атрымалі Гран-Пры і 1-е месца ва ўсіх намінацыях, – Граматамі Патрыяршага Экзарха;

2. Пераможцаў, якія атрымалі 2-е месца ва ўсіх намінацыях, – Падзячнымі граматамі Патрыяршага Экзарха;



3. Пераможцаў, якія атрымалі 3-е месца ва ўсіх намінацыях, – Граматамі Сінадальнага аддзела рэлігійнай адукацыі і катэхізацыі Беларускай праваслаўнай царквы;

4. Пераможцаў, якія атрымалі заахвочванне, – Падзячнымі пісьмамі Сінадальнага аддзела рэлігійнай адукацыі і катэхізацыі Беларускай праваслаўнай царквы.




База данных защищена авторским правом ©vuchoba.org 2019
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка