Конкурсу маладых талентаў "Зорка ўзышла над Беларуссю" Магілёўскай вобласці на 27. 11. 2009 Рэспубліканскі конкурс маладых талентаў "



Дата канвертавання15.05.2016
Памер29.14 Kb.
ТыпКонкурс
Інфармацыя

аб правядзенні першых адборачных этапаў Рэспубліканскага конкурсу маладых талентаў “Зорка ўзышла над Беларуссю” Магілёўскай вобласці на 27.11.2009
Рэспубліканскі конкурс маладых талентаў “Зорка ўзышла над Беларуссю” у Магілёўскай вобласці пачаў сваю работу 26 лістапада 2009 года. Першыя адборачныя этапы конкурсу прайшлі ў 4-х раёнах Магілёўшчыны: Горацкім, Дрыбінскім, Клічаўскім, Мсціслаўскім.

Для правядзення першага адборачнага этапа ў кожным раёне распараджэннямі райвыканкамаў былі створаны арганізацыйныя камітэты, сфарміраваны адпаведныя адборачныя камісіі, у склад якіх увайшлі спецыялісты культуры і мастацтва раёна, а таксама кіраўнікі і спецыялісты дзяржаўных і грамадскіх устаноў. Палажэнне аб правядзенні конкурсу было размешчана на сайтах райвыканкамаў вобласці. Інфармацыя аб падрыхтоўцы і правядзенні першага адборачнага этапа конкурсу пастаянна асвятлялась у раённых СМІ.

Усяго ў першым этапе з вышэйназваных чатырох раёнаў вобласці прынялі ўдзел 73 чалавекі, 3 калектывы па наступных намінацыях:

“Эстрадныя спевы” – 25 асобных выканаўцаў, 1 вакальны дуэт;

“Народныя спевы” – 7 выканаўцаў;

“Сучасны танец” – 4 калектывы;

“Размоўны жанр” – 2 удзельнікі;

“Аўтарская песня” – 5 выканаўцаў;

“Жывапіс і графіка” – 4 удзельнікі;

“Дэкаратыўна – прыкладное мастацтва” – 11 удзельнікаў;

“Фатаграфія” – 4 удзельнікі.

Па выніках правядзення дадзенага этапа, раённыя адборачныя камісіі ў кожнай намінацыі вызначылі лепшых кандыдатаў, якія прымуць удзел у занальным туры другога адборачнага этапа:

- намінацыя “Эстрадныя спевы”: Краўцова Алеся Уладзіміраўна – выкладчык установы адукацыі “Сярэдняя агульнаадукацыйная школа № 2 горада Мсціслава”; Астанковіч Віталь Леанідавіч – старшы інспектар групы па грамадзянству і міграцыі аддзела ўнутраных спраў Мсціслаўскага райвыканкама; Кавалёва Анжэла Вітальеўна – выкладчык Горацкага педагагічнага каледжа УА “МДУ імя А.Куляшова”; Цішына Вераніка Александраўна – рэжысёр Горацкага раённага Цэнтра культуры; Любашэнка Аксана Валер’еўна – загадчык аўтаклуба Горацкай ЦКС; Леўценка Сяргей Мікалаевіч – рэжысёр Дрыбінскага раённага Цэнтра культуры; Ластачкіна Кацярына Мікалаеўна – хормайстар Дрыбінскага раённага Цэнтра культуры; Сай Сяргей Леанідавіч – інжынер Клічаўскага лясгаса; Ярашэнка Ала Сяргееўна – вучаніца сярэдняй агульнаадукацыйнай школы №1 г.Клічава; вакальны дуэт у складзе: Слівашчанкі Анастасіі Сяргееўны і Стаяноўскага Паўла Уладзіміравіча – выкладчыкаў сярэдняй агульнаадукацыйнай школы №2 г.Клічава;

- намінацыя “Народныя спевы”: Касякова Ірына Уладзіміраўна –выкладчык Горацкай дзіцячай вакальна-харавой школы; Маміна Кацярына Мікалаеўна – метадыст Дрыбінскага раённага Цэнтра культуры; Кустова Іна Сяргееўна – навучэнка Магілёўскага дзяржаўнага прафесійнага каледжа; Пішчэліна Юлія Аляксандраўна – навучэнка Магілёўскага музычнага каледжа імя М.А. Рымскага-Корсакава;

- намінацыя “Аўтарская песня”: Судзілоўскі Уладзімір Мікалаевіч – навучэнец установы адукацыі “Мсціслаўскі дзяржаўны будаўнічы прафесійна-тэхнічны каледж”;

- намінацыя “Жывапіс і графіка”: Сяргееў Арцём Аляксандравіч – мастак-афарміцель Мсціслаўскага раённага Дома рамёстваў; Дамарацкі Аляксандр Мікалаевіч – выкладчык Горацкай дзіцячай школы мастацкіх ремёстваў;

-намінацыя “Фатаграфія”: Кудзікаў Сяргей Аляксандравіч – індывідуальны прадпрымальнік г.Мсціслава; Цяцерын Максім Аляксандравіч – карэспандэнт раённай газеты “Савецкая вёска” г.п.Дрыбін;

-намінацыя “Сучасны танец”: Лызікава Алена Мікалаеўна – выкладчык гімназіі № 1 г.Горкі; група “Панджш” сярэдняй агульнаадукацыйнай школы №1 г. Клічава;



-намінацыя “Размоўны жанр” – Шумскі Аляксей Адольфавіч – выкладчык Клічаўскай ДШМ;

-намінацыя “Дэкаратыўна-прыкладное мастацтва”: Бруй Алена Яўгенаўна – выкладчык Горацкай дзіцячай школы мастацкіх рамёстваў; Шаўцоў Аляксандр Сяргеевіч – выкладчык Горацкай дзіцячай школы мастацкіх рамёстваў; Шараева Вольга Сяргееўна – выкладчык Горацкай дзіцячай школы мастацкіх рамёстваў; Сярбаева Наталля Уладзіміраўна –выкладчык Дрыбінскай ДМШ.
: files
files -> Конкурс журналісцкіх матэрыялаў "твой стыль"
files -> Кроніка грамадскага жыцця Гарадзеншчыны ад грамадскага аб’яднання “Цэнтр “Трэці сектар”
files -> Праграма Artes liberales 2013 (12–28. 02)
files -> Культурная праграма Першага нацыянальнага форуму “Музеі Беларусі”
files -> Штомесячны агляд эканомікі беларусі
files -> Пазакласны занятак па музыцы. Калейдаскоп дзіцячых фальклорных гульняў
files -> Паводле лірычных твораў А. С. Пушкіна мы іграем пушкіна
files -> 18 кастрычніка 2012 г. 1522 Аб узнагароджанні Ганаровай
files -> Клубы і аматарскія аб’яднанні Назва бібліятэкі




База данных защищена авторским правом ©vuchoba.org 2019
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка